Програма за наливане на софтуер ЕКУ

Назад към 407

Програма за наливане на софтуер ЕКУ

Мнениеот zlatarov » Чет Яну 10, 2019 10:58 am

Здравейте,

Нека да споделя и аз мъките си, не съм влизал скоро, но не съм и карал скоро пежото :)

За тези които не ме помнят аз съм с невървенето на колата до 2к оборота :) :)
Скоро давах пари за следните неща :) :)
проверка ангренаж... уж не бил сложен както трябва, но ефект нямаше, след като си тръгнах помислих малко над думите на поредния майстор и разбрах, че съм за пореден път излъган, защото майстора сподели прескачане на зъб и половина!
Приех това с радост и викам ето тук бил проблема да ама не. :)

След известно време пак викам ще я правя и директно си поръчах турбо от ебей ;) състоянието му перфектно без луфт и всичко което мога да проверя на ръка ;)
120 еврака ;)
Свалихме турбото и с удивление усетих проблема е в средната част, при завъртане на ръка леко зацикля, което на ниски обороти пречи и в големи естествено.

След подмяната на турбото колата върви и на темпомат не й падат км на баир.
Не съм я закачал, за да видя наляганията на турбото, че антивирусната хвана лексията :) но скоро ще я преинстална и закача.

Сега проблема ми е следния леко ме дразни лага на газ педала/имам и втори :D и с него ще пробвам, но имам съмнения относно софта, който е качен на колата(преди много време в един читав сервиз). Уж трябва да е с чип, но си е умрял кон.
Имам два софта за колата този уж с "чипа" без фап, но с активен ЕГР и един без чип, но премахнати ЕГР и ФАП
Искам да пробвам да си кача втория, за да пробвам как ще се държи с него.
Има ли програма и безплатна с която мога да направя това?

zlatarov

Град: София
Кара: 407 2.0 хди 136

Re: Програма за наливане на софтуер ЕКУ

Мнениеот simeca » Чет Яну 10, 2019 9:46 pm

Компа ти предполагам е Сименс и наливането не е толкова елементарно, колкото си мислиш.

simeca

Кара: 607 2.2 HDI
My status

Мнениеот zlatarov » Чет Яну 10, 2019 10:04 pm

Присъствал съм на процедурата 15мин макс. Като най мн да трябва да кликнеш на 3 4 места, но програмата незнам коя беше

zlatarov

Кара: 407 2.0 хди 136

Мнениеот peugeot-as » Пет Яну 11, 2019 6:47 pm

simeca написа:Компа ти предполагам е Сименс и наливането не е толкова елементарно, колкото си мислиш.

Малко инфо и от мен, макар да не съм със същата марка, двигателя ми е същия. Sid803 не се чете коректно от elmconfig точно что се касае наливането на нов софт. При бекъпа дава грешка, а натам не съм рискувал да проверя дали ще се качи коректно новия софт без да имам бекъп.

peugeot-as

Град: Айтос
Кара: Форд Фокус

Назад към 407