Проблеми при RT4/5

Назад към NaviDrive RT4 • RT5 • WIP COM

Проблеми при RT4/5

Мнениеот knev » Нед Ное 24, 2013 4:25 pm

Пускам тази тема с цел да опишем проблемите с които сме се сблъскали с RT4/5 и начина по който сме ги / са ни ги решили.

И така ще направя сефтето: По време на инсталация на карта(на Франция2012-2013) изгасих колата и ... картата не успя да се инсталира, а визуализирането на карта на дисплея бе невъзможно, докато не форматирах диска и не инсталирах картата/тите наново.
Преди да стигна до правилното решение преинсталирах:
- firm-а на радиото- проблема не се реши
- преинсталирах въпросната карта- проблема не се реши.
Въпросното форматиране го направих на място без да демонтирам с помощта на флашка и скрипт на mirascript308.

В инструкциите пише: ФОРМАТИРАНЕТО ДА СЕ ИЗПОЛЗВА САМО В КРАЕН СЛУЧАЙ, КОГАТО Е ЗАБИЛА КАРТА ИЛИ ПЕСЕН!

ПП: правейки модификации по радиото с този скрипт, може да нанесете сериозни повреди! Вие правите това на собствена отговорност!

knev

Град: Стара Загора
Кара: Бивш горд собсвеник на: peugeot 407 3.0 v6 ES9A; peugeot 407 2.0 HDI BVA; peugeot 406 1.8 16v

Re: Проблеми при RT4/5

Мнениеот Pago85 » Пон Апр 24, 2017 10:33 am

Здравейте :) Първото ми мнение, за съжаление е за проблем...
Копирам темата си от клубния форум на Ситроен:

RT3ev, заседна ми CD с 8.31 в драйва... Най-лошото е, че си го чака на фаза "Please insert upgrade cd" и сега нямам работещо радио/навигация. Опитвах най-различни неща, описани в мрежата - задържане на eject, същото но при boot и др. Извадих всичко и гледам, че механизма си е "щракнал" диска и не го пуска... При boot развърта за малко, единствено ако се е изключила системата напълно (3-5 мин.) след гасене. Ако просто спра и пусна, хич не се и опитва да го врътне...

Има ли механичен начин да се случат нещата?
Не съм пробвал единствено да Boot-на от CD-то (С 2-та бели бутона). Как обаче се разбира кой от тях е за Reset и кой за force boot, понеже четох, че единия (reset) се отпускал, докато другия се държи още 20 сек. Някой ако го е правил, моля да опише точната процедура...

Pago85

Град: Козлодуй
Кара: Citroen c5x7 2.2hdi 175hp
My status

Re: Проблеми при RT4/5

Мнениеот bibiqn » Пет Апр 13, 2018 10:44 am

Ето го и моя проблем.По време на път когато минавах по неравност горният говорител който е на таблото прекъсваше.Реших да го извадя и да го огледам.След това обаче звука изчезна изцяло.Изключих клемата на акумулатора за малко и след това звука се появи.След това пак се загуби.Покарах малко колата така.След като спрях ми поиска диска със софт който имам вер 8,31.Инсталира се и навигацията се оправи ,но пак без звук.Реших пак да извадя клемата ,но без ефект.На другия ден като запалих колата завито показа логото и след това се рестартира.И така до безкрай.Помислих се проблема е в харда.Изадих го и пуснах радиото без него тогава не се рестартира но стои само на логото.Взех друг хард .Направихме имидж на стария и го прехвърлихме на новия.С него пак стои на логото но не се рестартира.Мерих батерията 9 волта си ги има.Вече не знам какво да правя.Четох в други форуми за замяната на харда с цф карта ,но не знам дали проблема е в харда.Моля някой ако може да помогне със съвет какво да правя нека ми пише или поне сервиз в българия където ремонтират такива устройства ,

Не знам дали има значение но системата е Рт 4 озвучение Philips
Благодаря предварително

bibiqn

Град: Kubrat
Кара: citroen c4 picasso

Назад към NaviDrive RT4 • RT5 • WIP COM