Проблем с изчезване на антифриз на Ланча федра 2.2

Назад към 807

Проблем с изчезване на антифриз на Ланча федра 2.2

Мнениеот popai145 » Нед Сеп 04, 2016 6:54 am

Здравейте, от около 2 седмици съм собственик на Ланча федра 2.2. Откакто я взех ми губи антифриз. Купих си тестер за газове в антифриз и нищо не показва(няма газове). Антифриза седи бистър и маслото е наред. Отидох до морето като на всеки 100km доливах около 200 - 300гр вода. Стигнах до морето и я оставих 3 дена без да я паля и след това колата запали много трудно като че ли на 2 3 цилиндъра като пушише страшно много бял пушек. След 3 км. се поправи пушенето. Реших да сменя охладителя на газовете на егера и нямаше подобрение. Другото което ми прави впечатление е че вече губи вода и докато не е в движение колата. Сипвсм вечерта до максимума и на другата вечер водата вече на минимума. Не се виждат никакви петна под колата както и при двигателя. Няколко пъти ми прави впечатление че има капки на тръбата за гърнето преди катализатора (има една малка дупчица и от там сълзи/капе. Моля за съвети на къде да се насоча.

П.П. Имам и още един въпрос който не е свързан с този проблем. Понеже като купувах колата на топката за скоростите пише че е с 6 скорости но в последствие се оказа че е с 5 /не проверих дали е с 6 :-( / може ли да се смени само скоростната кутия за да стане с 6 или трябва и полуоски и жила да се сменят.

Благодаря предварително.

popai145

Град: Sofia
Кара: Peugeot 404

Re: Проблем с изчезване на антифриз на Ланча федра 2.2

Мнениеот marea-ta » Нед Сеп 04, 2016 8:03 am

"'оставих 3 дена без да я паля и след това колата запали много трудно като че ли на 2 3 цилиндъра като пушеше страшно много бял пушек."- ми явно антифриз в цилиндрите.А колкото до загубата в покой прогнило по някоя тръбичка/при мен беше така с тръбата към печката, замених я с маркуч/
Аз знам ,че нищо не знам, но има хора и това не знаят.
Аватар

marea-ta

Град: ямбол
Кара: 807 2,2 hdi fap 2006
    Гараж

Мнениеот popai145 » Нед Сеп 04, 2016 9:33 am

За това направих тест за въглероден двуокис в антифриза като се оказа отрицателен. За това се насочих към охладителя на ЕГР клапана. Ако губя течността от някой маркуч би трябвало да се види понеже за една вечер половин кило изчезна. Ако е влезнала тази вода в цилиндрите предполагам че нямаше да мога да запаля и щеше да стане по голям проблем. Просто акъла не ми го побира. :-(

popai145

Мнениеот So » Нед Сеп 04, 2016 9:57 am

Тестерите за изгорели газове за бензин и за дизел са различни. Сигурен ли си, че ползваш правилния? Белия пушек и трудното запалване са доста ясен признак за антифриз в цилиндрите. Най-вероятно ще трябва да смениш гарнитурата на главата. Не пропускай и шлайфа задължително.
Жилата мисля, че са еднакви при двете кутии. Полуосите също.
Аватар

So

Град: Стара Загора / Бургас
Кара: : : : : :
607 restile executive 2.2 Hdi 4HX
406 D8 Estate 2.0i 16V RFV
306 XS N5 1.8i 16v LFY
306SL N3 1.9D D9B
106 S2 1.0 mi CDY
My status

Мнениеот popai145 » Нед Сеп 04, 2016 2:56 pm

Здравей, теста който съм взел би трябвало да е универсален. Течността е синя на цвят и пише че ще стане зелена за дизел и жълта ако е бензин. При мен си остава синя даже повторих теста за да съм сигурен. Само при положение че водата не влиза през гарнитурата или пукнатина на главата би трябвало да има такъв резултат. За това се насочих към този топлообменик за егр-а но уви. Другото което знам че ще се случва ако имам дупка в гарнитурата или пукнатина в главата е да се втвърдяват маркучите пенеже налягането в цилиндрите е примерно 18 а на водата в системата 2 атмосвери. При мен при напълно загряла кола имам доста малко налягане в системата. Отварям капачката на разширителни съд и почти не изсъсква.

popai145

Мнениеот So » Нед Сеп 04, 2016 6:54 pm

Тогава търси пропуск, който тече върху двигател или генерация и съответно антифриза се изпарява и не оставя следи по земята при работа на автомобила на място.
Аватар

So

Град: Стара Загора / Бургас
Кара: : : : : :
607 restile executive 2.2 Hdi 4HX
406 D8 Estate 2.0i 16V RFV
306 XS N5 1.8i 16v LFY
306SL N3 1.9D D9B
106 S2 1.0 mi CDY
My status