1.1i пеофилактика на моното

Назад към 106

1.1i пеофилактика на моното

Мнениеот lancer4o » Съб Дек 18, 2021 1:52 am

Здравейте, случайно се сдобих с едно 106 1.1 моно и тъй като е първата кола с моно инжекция, която притежавам, реших да се допитам до вас, какво е необходимо да се сервизира по горивната система. Четох малко в първата статия, която ми излиза във Гугъл, че се мерят съпротивления, правят се настройки и т.н., но смятам, че някой който го е правил и знае как се прави би ми го обяснил на по-достъпен език. Колата е с нов стъпков мотор и държи стабилни обороти. Когато е студена са по-ниски, а като загрее заковава 1000обр./мин. Също така, когато е студена, върти на стартер и трябва леко да припомпя газта за да запали. Прави ми впечатление, че до към 3к оборота е малко мъртва и после вече се събужда моторчето. Преди това съм имал 1.4i и си спомням, че при него не се усещаха тези "мъртви" обороти при ускорение. Не знам дали защото е било пълна инжекция. Настоящата "бегачка" е имала обикновено газово, някога през годините, като от него е останала само "плочката" и дупката за зареждачка на задната броня. Приемам всякакви идеи и насоки, какво и как да прегледам по горивната система и като цяло по двигателя, за да видя дали е живичък двигателя или просто толкова си може :P, а по-нататък ще задавам и други въпроси относно "проекта"
Само регистрираните потребители имат право да разглеждат линкове и снимки.
Аватар

lancer4o

Град: Варна
Кара: BMW e46 320dA, Peugeot 106 1.1 sport, Peugeot 206 1.4, Peugeot 406 2.0DHi

Назад към 106