Моят дом е моята крепост

Все пак живот има и извън автомобила. Разговори за нещата от ежедневието.

Назад към Хора

Моят дом е моята крепост

Мнениеот baba » Нед Фев 03, 2013 12:29 pm

Колеги,това е темата,в която може да покажете в какви условия живеете,какви ремонти сте направили вкъщи,какво ново сте си купили-ламинатче,водно легло,капак за тоалетната чиния с бръснарски ножчета.
Също може да споделяте мнения от цените на мебелни магазини,фирми за ремонт,майстори,да потърсите мнение от колеги за фирми за ремонт на бяла/черна техника.
"Даже да сгрешиш,щом се промениш-стават чудеса!" - Красавицата и звяра
Аватар

baba
Баба на форума

Град: Люлин.
Кара: я сама и си и е много добре!
My status

Re: Моят дом е моята крепост

Мнениеот baba » Нед Фев 03, 2013 12:35 pm

Ще започна с новия ми любим ключ за осветлението в стаята ни с унучето:

Само регистрираните потребители имат право да разглеждат линкове и снимки.

Имаше и контакт като цвете,но не си го купих,защото 1/3 от единствения свободен контакт в стаята е малко зад таблата на леглото,и няма да се вижда хубаво.Пък също така е върху Фибран и непрекъснато се вади.
Аватар

baba
Баба на форума

My status

Мнениеот Jess » Нед Фев 03, 2013 2:02 pm

Аз търся някой да ми изработи кухненско обзавеждане от ПДЧ и да не ми иска 2 бона за материала и труда. Монтажът мога и сам да си го направя.
Аватар

Jess

Град: Бургас
Кара: 1992 Opel Astra GLS 1.6i (C16NZ) LPG
My status
    Гараж

Мнениеот peugeot206xs » Нед Фев 03, 2013 2:21 pm

Jess написа:Аз търся някой да ми изработи кухненско обзавеждане от ПДЧ и да не ми иска 2 бона за материала и труда. Монтажът мога и сам да си го направя.

Зависи и от самата кухня и от самите плоскости колега...и от монтажа да разбирам,че ти ще си ги сглобиш долни и горни шкафове или да ти ги донесат сглобени ти да си ги монтираш на самото място....Понеже аз се се занимавам с това Мебелист съм за момента partydance
Аватар

peugeot206xs

Град: Сливен
Кара: Peugeot 206 1.6 16v
My status
    Гараж

Мнениеот Jess » Нед Фев 03, 2013 2:52 pm

Ако са нарязани, кантирани и номерирани плоскостите, и сам мога да си сглобя кухнята. Просто нямам нужната машинария и място за да си разкроя плоскостите.

Материал - евтиничък, ПДЧ 18 мм с някакво PVC фолио отгоре, два цвята. Кухнята е Г-образна 180/120 см, височината е 250 см. Имам си начертан проект даже.

Искаш ли да ти пратя проекта, да провериш с разкрояването колко материал ще трябва, да го остойностиш заедно с труда за нарязване и кантиране и да кажеш колко ще струва. Даже и транспорта ще си направя сам.
Аватар

Jess

My status
    Гараж

Мнениеот baba » Нед Фев 03, 2013 3:01 pm

В тази връзка как бих могла да изрежа един полукръг от таблата на леглото ми,,която табла е ПДЧ,защото закрива част от контакта-може да се ползва,но всеки път трябва да дърпам леглото и е дразнещо.Трябва да стане естетично,разира се.
И то това трябва да стане намясто,щото таблата е закована за кревата.
Аватар

baba
Баба на форума

My status

Мнениеот Engineered to be еnjoyed » Нед Фев 03, 2013 3:03 pm

Бабе, покажи си пеперудите да видя как да станали.
Аватар

Engineered to be еnjoyed
Кака на форума

Град: Зарата
Кара: Peugeot
My status

Мнениеот Jess » Нед Фев 03, 2013 3:14 pm

baba написа:... как бих могла да изрежа един полукръг от таблата на леглото ми...

Ще трябва зеге (т.е. прободен трион) и след това на изрязаното място ще трябва да се залепи кант. Човек с не много опит би могъл да се справи, но без машинката не става.

Освен това не е задължително да е полукъг, може да е третинка кръг, т.е. сектор от кръг за да няма остри ръбове. beer
Аватар

Jess

My status
    Гараж

Мнениеот 206rcup » Нед Фев 03, 2013 3:33 pm

Engineered to be еnjoyed написа:Бабе, покажи си пеперудите да видя как да станали.

Палавнички!!! redface

Като имаш разкроя можеш да отидеш в една мебелна фирма и да ти направят всичко готово са сглобяване. Проекта и разкроя са най- важни.
206 GTI

Ако виждаш дървото, което ще уцелиш след малко, това се нарича "недозавиване" ; ако само го чуваш и усещаш, значи става дума за "свръхзавиване"! - Валтер Рьол
Аватар

206rcup

Град: София
Кара: Бъги
    Гараж

Мнениеот GLeZoRanA » Нед Фев 03, 2013 4:04 pm

Ако имате нужда от фирми за тези неща пишете по едно ЛС...Малко или много съм в бранша и мога да помогна :)
I`m shy at first , but once I`m comfortable with you , get ready for some crazy shit...
Аватар

GLeZoRanA
Диване777

Кара: BMW 318i

Мнениеот baba » Нед Фев 03, 2013 4:53 pm

Engineered to be еnjoyed написа:Бабе, покажи си пеперудите да видя как да станали.

Кака,не съм ги сложила.След дълго мислене съм решила да ги сложа на вратата към балкона /на стъклото/.ОБАЧЕ....преди 6 години като правих ремонт на стаята,и накрая ме домързя да оправя само тая врата-свалих всичките пластове бои,загладих я,сменен е маджуна,но не я боядисах и си стои ей така.Кикимората само ми пили свредел на главата.Та при оправяне на времето,я боядисвам и лепвам лентите на две места-тъкмо сутрин няма да ми блести чак толкова много от там. dancing
Последна промяна baba на Нед Фев 03, 2013 4:59 pm, променена общо 1 път
Аватар

baba
Баба на форума

My status

Мнениеот Jess » Нед Фев 03, 2013 4:57 pm

Проект имам, но е без дебелините на плоскостите, само на външни размери. Освен това е на хартия, чертан на ръка. Чертожните програми не ги умея, макар че съм завършил строителен техникум. Тогава ползвахме само чертане на ръка.

За разкрояването знам, че се ползват също някакви програми.
Аватар

Jess

My status
    Гараж

Мнениеот 206rcup » Нед Фев 03, 2013 5:47 pm

Ако е за кухня- Китчен драу, на баджанака тази програма му дадох.
206 GTI

Ако виждаш дървото, което ще уцелиш след малко, това се нарича "недозавиване" ; ако само го чуваш и усещаш, значи става дума за "свръхзавиване"! - Валтер Рьол
Аватар

206rcup

Кара: Бъги
    Гараж

Мнениеот peugeot206xs » Нед Фев 03, 2013 6:23 pm

Jess написа:Ако са нарязани, кантирани и номерирани плоскостите, и сам мога да си сглобя кухнята. Просто нямам нужната машинария и място за да си разкроя плоскостите.

Материал - евтиничък, ПДЧ 18 мм с някакво PVC фолио отгоре, два цвята. Кухнята е Г-образна 180/120 см, височината е 250 см. Имам си начертан проект даже.

Искаш ли да ти пратя проекта, да провериш с разкрояването колко материал ще трябва, да го остойностиш заедно с труда за нарязване и кантиране и да кажеш колко ще струва. Даже и транспорта ще си направя сам.

Ами ако искаш да ми пратиш да погледна и ще ти кажа долу горе цена какво може да ти струва но при всички положения няма да е както си казал 2000 лв :)
Аватар

peugeot206xs

Град: Сливен
Кара: Peugeot 206 1.6 16v
My status
    Гараж

Мнениеот didonival » Нед Фев 03, 2013 7:55 pm

Ако ви предстои ремонт на водопровода,елекртоинсталацията,или имате проблем с отоплителната (климатичната) инсталация аз съм насреща давам съвети "Free" или срещу drunksing
Кат не знайш да се радваш на шарено фустанче,ше се радваш на гърбав хЕй!
Аватар

didonival
Поп - мискинин

Град: Ловеч-Основен.Командировка в цяла България.
Кара: 807 2,2HDI 4HW 2006г
My status
Телефон/и: 0878668141

Мнениеот batizari » Нед Фев 03, 2013 10:01 pm

Бабче,по твоя въпрос.Има едни фрезички, които се поставят на дрелка.Правят работа,но си требе мъжка ръка. cake2
Да не е с помпа Lukas Epik
Аватар

batizari

Град: Стара Загора
Кара: Пежо 406 комби 2.1тд 97СТ7480ВА
иии 206 1.4 газ-бензин(мноо люто)
Телефон/и: 0889 19 11 22
    Гараж

Мнениеот pepy1 » Нед Фев 03, 2013 10:21 pm

по въпроса за кухните има 2 варианта ,понеже не си от София -провери дали имате магазин "мебели хоп"-най ефтиния вариант ,като изработка са добри /бил съм мебелист едно време и виждам/произведени са в Румъния има цветове и модели колкото искаш .Другия вариант е да си направиш проект с точните мерки и отиваш в магазини като Баумакс,Бриколаж ,Практикер и др. подобни там ти разкрояват и ти кантират всичко и ти си ги сглобяваш у вас
парите са като времето-никога не стигат

pepy1

Кара: Пежо 306 комби 1,9 ТД 90 коня-ама през 1998 г

Мнениеот Jess » Пон Фев 04, 2013 6:48 am

Jess харесва горния пост! z-smilie05

В Бургас има един специализиран магазин за (на)дървени плоскости и аксесоари за мебели - всякакъв вид ПДЧ, МДФ плоскости. Смятам и него да преслушам, да видя какви цветове и дебелини ПДЧ предлагат и да се опитам да направя по-точен чертеж.
Аватар

Jess

My status
    Гараж

Мнениеот Dr_zax » Пон Фев 04, 2013 10:01 am

Айде да се запиша и аз тук .
Преди 1 година и малко вече си закупихме с жената апартаментче при това не малко, е вярно не е в най добрият квартал, но пък цената беше ....
Състои се от хол, спалня, детска, огромна баня, тоалетна отделно, килер, перално помещение, трапезарна с бокс, долям коридор и 2 тераси :) 90кв.м. всичко без терасите :) .

Та наложи се да го изтърбуша частично на първо време. Пребоядисах изцяло хола и спалнята и ги обзаведох с паркетче и нови мебели . Детската само я обзаведох . Навсякъде пода ми е с ламинатче. Трапезарната и кухнята на пролет ако всичко е наред е претърпят промени . Кухнята ще си я начертая разквоя и сголобя сам :) вече имам няколко проектчета сътворени у приятели . Ето малко снимки на това какво съм направил .
Само регистрираните потребители имат право да разглеждат линкове и снимки.

JESS мога да помогна с чертането стига да ми изпратиш достатъчно добра снимка с размерите , умея да чертая на АутоКад . И доста време чертах домашни и професионални кухни .

Dr_zax

Град: Пловдив
Кара: 307

Мнениеот baba » Вто Фев 05, 2013 5:24 pm

Имам водопроводен въпрос!
В нас водата в кухнята идва от банята и ги дели колидор,тоест от източника до мивката в кухнята има около 3-4 метра.ТръбЪтЪ минава в пода на коридора,а отгоре е цимент.И топла вода в кухнята НЯМАААА-църцори едва-едва.Блочището ни е на 38 години,обясниха ми,че тръбите са много стари и имат много наслагвания по тях-един вид водата няма как да мине.Питах дали не може нещо да се отвори в банята,да се сложи някаква киселина,която да разяде тия наслагвания и водицата да си текне,но пак ми биде обяснено,че въпросните тръби за толкова стари,че киселината ще разяде и самите тях и ще наводня съседите отдолу /което не е като да не се е случвало beemo /.Тоест единствено спасение е да се изкърти пода в коридора и да се сменят тръбите,така ли? eusa_wall eusa_wall eusa_wall
Аватар

baba
Баба на форума

My status

Следваща

Назад към Хора