Домашни любимци

Назад към Интереси

Re: Домашни любимци

Мнениеот Iwo » Вто Апр 16, 2013 12:07 am

Аватар

Iwo

Град: София
Кара: Suzuki RF600R, 406 HDI, и ако се наложи (406 TD, W201 2.0E)

Мнениеот DoXeV » Пет Апр 19, 2013 10:32 am

Този ротвйлер ни радваше 10 години,за жалост почина преди 2 години.Казваше се Ксара и беше прекрасна,невероятно умно куче и постоянно ни изумяваше с действията си.
Само регистрираните потребители имат право да разглеждат линкове и снимки. Само регистрираните потребители имат право да разглеждат линкове и снимки. Само регистрираните потребители имат право да разглеждат линкове и снимки.
Аватар

DoXeV

Град: София/Горна Оряховица
Кара: Peugeot 405 Break II,1.6 моноинжекция; Lancia Dedra 1.9 TDS
My status

Мнениеот baba » Пет Апр 19, 2013 12:45 pm

Абе,Мире-моята гад и твоята гад да не са близначки-хем си приличат малко,хем и моята само хапе,дере /мебелите и кикимора по ръцете,че я бие с бастуна/,катери се по вратите,тича като гламава,та непрекъснато събира мокета в коридора и през останалото време чми гадината му гадинска.
Ама и аз си я обичам,Мърчелка.
Ехааа...любимо ми е....малката си играе на пода с фермата /примерно/,Мърчела спи някъде кротко.Нелката отива,шибва я по главата с нещо,събужда я,съответно мачката почва да вилнее,да минава през фермата и да събаря фигурките и...неизбежното "Мамоооооооооо,тая котка ми пречи да си играя".... :beemo: :mad:
"Даже да сгрешиш,щом се промениш-стават чудеса!" - Красавицата и звяра
Аватар

baba
Баба на форума

Град: Люлин.
Кара: я сама и си и е много добре!
My status

Мнениеот jjjonnyyy » Пет Апр 19, 2013 1:36 pm

Само регистрираните потребители имат право да разглеждат линкове и снимки.
Това е ЕЛ Мачо Котак така е записан в домовата книга. Като беше бебе Криси и я чуеше да плаче панически бягаше да се крие, а сега е вече стар-на 7 години и предимно спи освен когато Криси като унучето на баба не реши да го тормози.

jjjonnyyy

Кара: 308

Мнениеот baba » Пет Апр 19, 2013 1:45 pm

Ванка,моята Мърчела е една много нещастна котка-майка ми я бие да не дере скъпоценния диван,Нелката я бие просто ей така....само аз се опитвам да бъда нежна с нея,но тя пък по дифолт си хапе а драска,щото така си е свикнала вече.
Иначе моята е кастрирана и поне моментите с разгонването ги пропускаме.И то само за 15 лева.
Ако някой има млада котка за кастрация и не му се дават 80-100 кинта за операция /при женските/,да ми пише.
Аватар

baba
Баба на форума

My status

Мнениеот jjjonnyyy » Пет Апр 19, 2013 2:22 pm

и нашият е кастриран и вече достигна 12 кила тегло-направо е готов за гергьовден в тавата,ама жената се дърпа иначе с малката сме го сготвили веднага. Мачо не дере, но хапе на моменти, и решава че точно в 7 сутринта трябва да яде, без значение кой ден от седмицата е-така е свикнал, че като съм на работа в толкова му слагам да хапва, ама не зачита съботите и неделите.

jjjonnyyy

Кара: 308

Мнениеот Мирелла » Пет Апр 19, 2013 8:19 pm

Бабе, моята най-много обича да се катери по мен...само чака да се обърна с гръб към нея - и хоп, скача и ме надира цялата.. :( може да са близначки :D :D
Аватар

Мирелла

Кара: Peugeot 106, 1998г., 1.4, бензин
My status
    Гараж

Мнениеот batizari » Пет Апр 19, 2013 9:21 pm

Мире,тя като стопанката си :P .batizari-5бири
Да не е с помпа Lukas Epik
Аватар

batizari

Град: Стара Загора
Кара: Пежо 406 комби 2.1тд 97СТ7480ВА
иии 206 1.4 газ-бензин(мноо люто)
Телефон/и: 0889 19 11 22
    Гараж

Мнениеот sharki » Пет Апр 19, 2013 11:21 pm

Има много начини човек да бъде прав.
Аватар

sharki

Кара: 206 GTI 2.0 136hp
    Гараж

Мнениеот baba » Съб Апр 20, 2013 3:01 pm

Боби,ма и ти ли с мачка?
Ванка,и на мен ми казаха,че след кастрацията ще се кротне малко и ще напълнее,но не би.Същия звер си е.
Нашата Мърчела нощува в банята и става като стане някой и и отвори.Иначе няма спане.Сутрин застава отдолу под леглото и дебне-само едно кутре да се подаде изпод юргана,и ти е изяла краката.Леко е неприятно да си спиш и некви зъби да ти се забият в палеца.Та..карцер в банята.
Аватар

baba
Баба на форума

My status

Мнениеот t_e_k_o5 » Съб Апр 20, 2013 6:45 pm

А така и не разбрах как побирате тези големи снимки

t_e_k_o5

Кара: 206 HDI 2002
My status
Телефон/и: 0890429326

Мнениеот sharki » Съб Апр 20, 2013 9:10 pm

Да бабе ама тия снимки са по старички сега цуцан е истинско прасе хаха
Има много начини човек да бъде прав.
Аватар

sharki

Кара: 206 GTI 2.0 136hp
    Гараж

Мнениеот t_e_k_o5 » Нед Апр 21, 2013 10:32 am

t_e_k_o5

My status

Мнениеот t_e_k_o5 » Нед Апр 21, 2013 10:37 am

t_e_k_o5

My status

Мнениеот MishoM » Чет Ное 07, 2013 1:09 am

Хайде и аз да се впиша тук - тъкмо ще повдигнем темата.
На 07.07. тази година в с. Добърско, Разложко, жена ми видяла семейство каракачански овчарки - майка, баща и две братчета - бебета на по 44 дена, родени на 24.05.2013 г. Всички те не били вързани, а се разхождали свободно, без родителите да проявят някаква агресия към непознатите. Собствениците на семейството обаче (овчари от селото) обяснили на жена ми, че през зимата от гората слязла мечка, но бащата и майката каракачанки я изгонили обратно. Жена ми харесала много двете бебета и ми се обади с предложение да купим едното. С нея бяхме мислили един ден да вземем немска овчарка, но въпреки това и аз се съгласих. Вече 4 месеца от тогава Добри (така кръстихме палето - заради селото, от което го взехме и най-вече защото искаме да е с добър нрав) е нашия домашен любимец. Ето го и него - снимките са от 29.09.2013 г.:

ПС Вчера разбрах, че след месец и половина-два ще трябва да търсим приятелка на Добри :) - ще бъде добре ако някой може да предложи дама от или около София :) .
Аватар

MishoM

Кара: 406 седан, 2.0HDI 80 KW 2004

Мнениеот Iwo » Чет Ное 07, 2013 4:20 pm

...а някой случайно да иска да си вземе малко женско котенце? Обезпаразитено с хигиенни навици? Ваксини още не са му бити, но ако някой прояви интерес към котенцето, за моя сметка ще е + човалче с храна и котешка тоалетна. Преди 2 седмици го спасих на една пешеходна пътека в центъра на София да не бъде сгазено с идеята, някой да го вземе и да му се радва, но няма никакъв интерес :( Довечера ще кача снимки, все още и име си няма... за съжаление не се и сприетеляват със заека, а не искам 2те животинки да са като в изолатор и постоянно да се съобразявам едното да не иде при другото и да стане калабалък :beemo:
Аватар

Iwo

Кара: Suzuki RF600R, 406 HDI, и ако се наложи (406 TD, W201 2.0E)

Мнениеот Milko_125 » Съб Ное 09, 2013 12:26 pm

Аватар

Milko_125

Град: Гълъбово
Кара: Honda Dominator 650
Peugeot 607 2.2 HDI
    Гараж

Мнениеот MishoM » Съб Дек 07, 2013 11:19 pm

MishoM написа:... Добри... е нашия домашен любимец. ...

Четвъртък тази седмица за нас беше един едновременно лош и хубав ден - продадохме (за 5 лева :) ) Добри на един овчар от селото, в което той живееше и до момента. Лошото е, че се разделихме, макар че след 20-тина дни, когато
свикне с новия собственик и условията там, ще можем да му ходим на свиждане :) . Хубавото е, че на новото място Добри ще е в естествената си среда - с кози, овце и друго кученце на 4 месеца. Много важно е, че новият собственик изглежда свестен човек - предварително и аз, и учителят на Добри го бяхме одобрили, както и новата обстановка.
Каракачанската овчарка е ако не най-доброто, то едно от най-добрите кучета пазачи на стада. А както казва учителят на Добри, всяка порода кучета трябва да се ползва за това, за което е селектирана. Каракачанката е изключително свободолюбиво животно, най-щастлива е когато живее с други животни край нея без да е ограничавана - дори от огради, да не говорим ако е вързана... Ако не може да осигури такива условия, не бих съветвал когото и да е да си взема каракачанска овчарка. Гледането й в апартамент е немислимо, въпреки че има и такива случаи. Пак ще цитирам учителя на Добри: "Това куче няма нужда от топъл дом" :) . Ако свободата й бъде ограничавана продължително време, каракачанката трупа злоба в себе си, която в един момент може да се отключи дори срещу стопаните й. Не става за цирков артист - не може да бъде дресирана, а само възпитана т.е. да научи няколко основни команди - НЕ!, СЕДНИ!, ЕЛА ТУК! РЕДОМ. Поради всички тези причини (без последната :) ) и благодарение на решаващото мнение на учителя на Добри, от когото съм много доволен, с жена ми решихме да намерим за нашия домашен любимец по-добра среда от тази, която му осигуряваме - въпреки че и ние, и децата сме се привързали много към него. Но все пак имам изрична уговорка с новия собственик след първоначалния период на приспособяване да можем да посещаваме Добри на новото място.
Ето и едно кратко, но хубаво филмче за каракачанските овчарки:

Аватар

MishoM

Мнениеот MishoM » Пон Дек 16, 2013 1:48 am

Ако искате да си вземете куче за домашен любимец, но се чудите каква порода да е:

Само регистрираните потребители имат право да разглеждат линкове и снимки. - според мен най-добре е да се ползва наистина разбиращ учител - поне в началото, а още по-добре е да се консултирате с него предварително т.е. при избора на порода.
Аватар

MishoM

ПредишнаСледваща

Назад към Интереси