По-добрият сервиз за моето Пежо

http://www.peugeotbg.com/forum/images/__sofia.png

Назад към София

Re: Antipollution Fault при бензинови двигатели

Мнениеот Chainsaw Charlie » Чет Мар 31, 2016 10:59 am

@ So
По принцип не ми се искаше да повдигам тема "оплюване на сервиз", затова не съм споменал за кой става въпрос. От друга страна такива теми могат да са полезни на другите и трябва да ги има, особено като знам колко хора боготворят въпросния майстор/сервиз. Така че оставям решението на администратора на форума (май точно ти си такъв :) ). Ако прецени админа, ще упомена сервиза и мога да дам още подробности. Дори поста може да се премести в раздел "сервизи +/-" (ако има такъв)

Chainsaw Charlie

Град: София
Кара: 406 седан; 2002г; 2.2 бензинов (EW12J4)

Мнениеот So » Чет Мар 31, 2016 1:56 pm

Да ти кажа досещам се кой ще да е сервиза. Това им е отработена практика. Както пеят "Ъпсурт" "... много като тебе вече плакаха ...". :rolleyes:
Нямаме ние тук скрупули в коментирането на сервизи, така че щом имаш факти и аргументи съвсем спокойно можеш да ги споделиш.
Аватар

So

Град: Стара Загора / Бургас
Кара: : : : : :
607 restile executive 2.2 Hdi 4HX
406 D8 Estate 2.0i 16V RFV
306 XS N5 1.8i 16v LFY
306SL N3 1.9D D9B
106 S2 1.0 mi CDY
My status

Мнениеот Chainsaw Charlie » Чет Мар 31, 2016 2:26 pm

Да, правилно си се досетил, че сервиза е Алекс Девил. Съжалявам че трябва да го кажа, но въпросния вече страда от синдрома на прехваления форумен майстор. Като всеки един такъв, който години наред е получавал само :z-smilie05: :icon_pray: :beer: :eusa: :dancing: от хора в другия форум, в един момент се е самозабравил. Познавам бегло Алекс от 10години, още от времето когато работеше в оная дупка на ул. "Латинка". Да, тогава работеше в дупка, но имаше добро отношение към клиентите си. Сега сервизът му е голям и хубав, което е много добре, но е изгубил други ценни неща. Не смятам да призовавам хората да не ходят там, просто аз повече няма да отида. Истината е, че не ми оправиха нещата, за които им закарах колата. Дори едната грешка (P0410 - Secondary Air Injection System Malfunction) не бяха я погледнали, защото когато попитах за нея просто се спогледаха тъпо и импровизираха нещо. За сметка на това "всезнаещата" лелка, която играе роля на приемчик се опита да ме убеди, че колата ми е трошка и вината за това не била тяхна. Ами добре, да си сложат табела на входа "ТУК ПРИЕМАМЕ САМО КОЛИ ДО 3 ГОДИНИ или 25 000км, ЗАЩОТО ДРУГИТЕ СА ТРОШКИ". Аз вече ще си поправям "трошката" другаде, вероятно на 50% по-ниска цена. Дотук (за две посещения) равносметката ми е 360лв за сменени свещи, гарнитура на капака за клапаните, спирачна течност и датчик за скоростта.

Chainsaw Charlie

Re: По-добрият сервиз за моето Пежо

Мнениеот So » Чет Мар 31, 2016 2:53 pm

Ниско си минал! Кафе без пари поне не пи ли? :lol:
Chainsaw Charlie написа:... Като всеки един такъв, който години наред е получавал само :z-smilie05: :icon_pray: :beer: :eusa: :dancing: от хора в другия форум, в един момент се е самозабравил ...

Съвсем правилно си напипал проблема. Мога да кажа много неща, но за радост отдавна приключих с тези смешни хорица оттатък. Btw лелката най-вероятно е г-жа Бъчварова, да е жива и здрава. За нея не мога да си позволя да кажа нищо лошо, защото неколкократно ме заплаши, че ще ме съди, ако си помисля да изкажа негативно мнение за този така евтин и непостижимо компетентен сервиз с чудесно отношение към случайните клиенти с не толкова нови автомобили в този форум. :D :D :D Абе не са свикнали тези хора да ги критикуват и това си е! :rolleyes:
Аватар

So

306 XS N5 1.8i 16v LFY
306SL N3 1.9D D9B
106 S2 1.0 mi CDY
My status

Мнениеот Chainsaw Charlie » Чет Мар 31, 2016 3:14 pm

Както казват братята сърби: "йеб.м ти и кафето" :)
Ми ще съдят хората, как няма да те съдят :) - как така ще си позволяваш да критикуваш Сервиза с главно С ?
Шегата на страна. Другото нещо, което ми направи ужасно лошо впечатлене е так. нар. "оглед за щети" когато си оставиш колата в Сервиза. Процедурата е следната: идва Алекс /или някой друг/ до колата ти,започва да се чеше по темето и се почва: "тука са те жулнали, тука има нещо, опаа-кво е това тука, Абе тая кола май е удряна" и т.н. и т.н. Целта на този цирк била някой клиент да не "изклати" Сервиза и да не им припишел сатри щети. Обясни ми каква юридическа стойност може да има такъв "оглед" ? Нито се подписва документ, нито нищо. Поне Сервиза можеше да инвестира 100-200лв в един фотоапарат и да снимат колите. След това - лелката настояваше да им оставя и документите на колата, за да можели неандерталците-бачкатори в Сервиза да я "пробват" :sostupid: :hand: КАК ЛИ ПЪК НЕ!
Както и да е - пълни смешници, дори не си заслужава да ги коментираме.

За съжаление стои открит въпросът за свестен сервиз в София. Помагайте, моля.

Chainsaw Charlie

Мнениеот Bai_Ivan » Чет Мар 31, 2016 8:13 pm

за свестен сервиз мога да кажа оторизирания сервиз най вече, нищо че колата е на повече от 10г. :) цената за труд е по евтина предлагат се алтернативни части, който също си имат гаранция както и оригиналните. прегледите на автомобилите също не са скъпи. едни 16,80. а доста хора си мислят че в оторизираните сервизи е доста скъпо, но не си правят сметка на това че получават гаранция, качество, и отношение. :)
Ако искаш мини през сервиза на цариградско да погледнем колицата, тъкмо ще пийнем и кафенце. ;) може да ме търсиш и по тела. :)
Шофирай внимателно, не си сам на пътя!!!

Щом искаш да караш Лъвче, трябва да дадеш Левче.

Peugeot 406 2001г. 2.0 HDI 110hp DW10ATED
Аватар

Bai_Ivan

Град: гр. Елин Пелин
Кара: Peugeot 406 2.0 HDI 110hp - RHZ
Peugeot 206 1.4 75hp - KFW
My status
Телефон/и: 0883477145

Мнениеот Chainsaw Charlie » Чет Мар 31, 2016 10:10 pm

@Bai_Ivan
Благодаря за офертата, вероятно ще се възползвам, но за сега малко ще покарам колата така. Искам да мина малко километри за да имам повече наблюдения.

Chainsaw Charlie

Мнениеот patrik5 » Вто Юли 26, 2016 9:44 am

Някой сервиз на Пежо в района на люлин? Оторизирания сервиз на пежо не е ли прекалено скъпо за да ходим с 10+ годишни коли там? Интересно ми е когато закараш автомобила там и ти кажат че проблема е в някакъв клапан примерно ти го сменяш но проблема си остава какво се случва?

patrik5

Кара: Пежо 407 2.0 HDI, Еx Фиат Стило 1,9 jtd 2003

Мнениеот So » Вто Юли 26, 2016 4:59 pm

Има доста по-скъпи сервизи от оторизирания.
Това със "стрелянето в тъмното" с някакви неща за смяна обикновено става в кварталните сервизи. В сериозните ти отстраняват проблема, а не ти казват какво да смениш. Освен това повечето такива често дефектиращи елементи си ги имат за проба.
Аватар

So

306 XS N5 1.8i 16v LFY
306SL N3 1.9D D9B
106 S2 1.0 mi CDY
My status

Мнениеот BatSlav » Вто Юли 26, 2016 7:02 pm

До сега четох и търсих...аве нява един сервиз за пежо да ти се набие в очите и да засечеш мнения...почвам да се плаша.Дайте нещо за София...
Акъл и месечен цикъл не ти ли дойдат на време, не ги чакай въобще.
Аватар

BatSlav

Кара: 308 SW 1.6 HDI 110 h.p..206CC 1.6 109 h.p.
    Гараж

Мнениеот BatSlav » Вто Юли 26, 2016 8:01 pm

Разбирам от шеги....Ще задам по друг начин...За София съм ходил преди време до Алекс..Де....сещате се не ми се коментира.Така друга ми беше идеята аз мога да предложа хора със сервизи ремонти интериор и секви подобни изгъзици...но идеята ми е друга...цъкаш в бмв форум и виждам да речем на 3-4 места доволни хорциа засичам ги от други места..личо аз ходих да въпросен човек но вече не се занимава с това....та се отплеснах...искам конкрегно хора коита са в област на пежо и греда голяма?!

П.п.Ако нещо мнението и питането ми не е в час моля трийте думите ми.
Аватар

BatSlav

Гараж

Мнениеот So » Вто Юли 26, 2016 8:02 pm

Само що реши, че се шегувам не разбрах? :rolleyes:
Аватар

So

306 XS N5 1.8i 16v LFY
306SL N3 1.9D D9B
106 S2 1.0 mi CDY
My status

Мнениеот BatSlav » Вто Юли 26, 2016 8:08 pm

Вай бил си сериозен...няма какво да кажа повече.
Аватар

BatSlav

Гараж

Мнениеот patrik5 » Вто Юли 26, 2016 8:09 pm

Зa София имa ли някaкво знaчение в кой сервиздa отидa? Остaнaх с впечaтление че повечето хорa предпочитaт този нa цaригрaдско? Някaкви отзиви зa сфa Люлин

patrik5

Кара: Пежо 407 2.0 HDI, Еx Фиат Стило 1,9 jtd 2003

Мнениеот Svetlio » Вто Авг 09, 2016 10:54 am

Абе тука що се пише за сервизите, като за сграда не мога да разбера.
Тя сградата не върши работата, вътре има некви хора, на които им се плащат заплати, най- вероятно ниски.
Аз ходя само при Алекс щото ползвам яки отстъпки, затова че им правя реклама... хахаха.
Со ще го потвърди, кажи приятелю! ;)

П.П.
Как да отида в СФА, като се притеснявам от такива компетентни съвети:
Мнениеот Bai_Ivan » Вто Май 31, 2016 1:12 pm
Водата в багажника, е често срещано явление при 407, правиш малка дупка в багажника под гумата, с бургия 6мм. И забравяш за проблема.

:X
Со, не ми се сърди, но нещата в София са много извратени в сравнение с провинцията.
Който и да попиташ за СФА ще ти каже, който можеше и знаеше се махна от там и си направи сервизче, гаражче... другото са стажанти и леваци.
Така се говори, знаеш, че аз там не ходя.

:D :beer:
Бат Светльо кара:
Велосипед DRAG ZX 3 PRO
ОРИГИНАЛНИ АВТО ЧАСТИ ЗА ВСИЧКИ АВТОМОБИЛИ НА ПРЕФЕРЕНЦИЯЛНИ ЦЕНИ!!!
ЗА ПОВЕЧЕ ИНФОРМАЦИЯ НА ЛИЧНИ.
Аватар

Svetlio

Кара: Велосипед DRAG ZX 3 PRO

Мнениеот So » Вто Авг 09, 2016 7:24 pm

Svetlio написа:...
Аз ходя само при Алекс щото ползвам яки отстъпки, затова че им правя реклама... хахаха.
Со ще го потвърди, кажи приятелю! ;)

Да, потвърждавам! 90% от тези, които възхваляват Алекс Девил ползват преференциално отношение и цени при него. Точно това беше причината за няколко скандала в другия форум, по времето, бях админ там и се занимавах с платените реклами. Не знам дали темата и мненията там стоят, но се вижда, че става въпрос за чиста форма на скрита реклама от заинтересовани лица. Да не ги изброявам, че ме избива на диария.
Svetlio написа:Който и да попиташ за СФА ще ти каже, който можеше и знаеше се махна от там и си направи сервизче, гаражче... другото са стажанти и леваци.

Аз като стажант или левак ще си замълча. Това сигурно в онзи сервиз са ти го казали. :rolleyes:
Аватар

So

306 XS N5 1.8i 16v LFY
306SL N3 1.9D D9B
106 S2 1.0 mi CDY
My status

Мнениеот Svetlio » Сря Авг 10, 2016 8:00 am

So написа:Аз като стажант или левак ще си замълча. Това сигурно в онзи сервиз са ти го казали. :rolleyes:

Ти пак се хвана, като удавник за сламка!
В моя поуст ти бях написал, че има огромна разлика м/у София и Ст. Загора и работата на сервизите, респективно механиците в тях!
Не чети избирателно да му се не види!
Никой нищо не ми е казал от другия форум, говорил съм лично със служител на административна позиция и това беше неговото мнение за сервизите на СФА, подчертавам в СОФИЯ!!!
Много добре знаеш, че винаги съм ти се възхищавал на компетентните мнения и колко много знаеш, така че... малко съм минал възрастта, в която некой може да ми дава наклон на бритона дето го нямам. ;)
Аааа, и не си прави свободни съчинения по отношение на отстъпките по сервизите. :P
Аз ако бях админ. тука веднага щях на Ванката цвета да му го върна на обикновен потребител заради тая малка бургия 6мм. в багажника. Ако съм вътре в сервиза на Цариградско така ли ще ме посъветва?... риторичен въпрос нали...
Тази бургия от 6мм. уронва авторитета на фирмата, добре че не следят форумите иначе, да не продължавам нали...
:beer:
Бат Светльо кара:
Велосипед DRAG ZX 3 PRO
Аватар

Svetlio

Мнениеот So » Сря Авг 10, 2016 8:11 am

:spammer: Да ти отговоря ли, да не ти ли отговоря ... :rolleyes: :beer:
Аватар

So

306 XS N5 1.8i 16v LFY
306SL N3 1.9D D9B
106 S2 1.0 mi CDY
My status

Мнениеот Svetlio » Сря Авг 10, 2016 8:15 am

Може на лични
Да ми отговориш ли, да не ми ли отговориш... :D
Бат Светльо кара:
Велосипед DRAG ZX 3 PRO
Аватар

Svetlio

ПредишнаСледваща

Назад към София