Пежо 407 Engine Failure, влезе в авариен режим и не пали

http://www.peugeotbg.com/forum/images/__sofia.png

Назад към София

Пежо 407 Engine Failure, влезе в авариен режим и не пали

Мнениеот lordlosh » Чет Окт 17, 2019 6:20 pm

Привет. Колата е 407-ца, 3.0 бензин 2010г.
Преди няколко дни колата ми излезе грешке с Engine Failure, repair needed. Всичко обаче си работеше нормално и грешката изчезна след като колата беше изгасена и запалена отново.
Закарах колата в сервиз на следващия ден да се види къде е проблема и трябваше да сменям масла и филтри.
Момчето каза, че е записало грешка на 1-ва и 2-ра бобина, но на живи данни всичко е било окей и да си карам и ако има нещо да му се обадя.
Вчера я покарах съвсем малко и днес излизам с нея и на 5-тата минута колата изгасва в движение, отново Engine Failure, repair needed и влезе в авариен режим и не иска да пали.
Извиках майстора, защото беше близко и грешките, които дава са тези:
Само регистрираните потребители имат право да разглеждат линкове и снимки.

Трие грешките, обаче веднага се появяват и колата не иска да запали, мъчи се, пробва бушони и т.н. и не става. Каза, че не знае от какво е и не разбира толкова много от електроника, но според него вероятно е заминал компютъра ....
Колата обаче не е толкова стара и е на 105-106 хил.(на 100%) реални км.

Идеи къде да закарам колата, където на 100% ще установят точния проблем, а не с налучвакне. От София съм.

Съшо така ме интересува ако някой е наясно, дали проблема се е задълбочил понеже не предприехме действия(освен карай докато не се появи пак и тогава ще го мислим, няма страшно) и това можеше да се избегне.
Съжалявам ако съм объркал раздела, но освен проблема ме интересува и читав сервиз където да закарам колата.
Благодаря предварително.

lordlosh

Град: София
Кара: VW

Re: Пежо 407 Engine Failure, влезе в авариен режим и не пали

Мнениеот srmf430 » Нед Ное 17, 2019 5:51 pm

Здравей,темата ти е от месец,но ако не си решил проблаема като съвет за компетентен сервиз бих ти препоръчал София франс ауто а щом си от София имаш даже два такива: единият е на Цариградско посока Бургас,а другият на Ботевградско.Там със сигурност трябва да установят и отстранят проблема.

srmf430

Град: Бургас
Кара: peogeot 307 1.6hdi
Телефон/и: +4915217122835

Назад към София