Проблем с изчезване на антифриз на Ланча федра 2.2

Назад към 807

Проблем с изчезване на антифриз на Ланча федра 2.2

Мнениеот popai145 » Нед Сеп 04, 2016 6:54 am

Здравейте, от около 2 седмици съм собственик на Ланча федра 2.2. Откакто я взех ми губи антифриз. Купих си тестер за газове в антифриз и нищо не показва(няма газове). Антифриза седи бистър и маслото е наред. Отидох до морето като на всеки 100km доливах около 200 - 300гр вода. Стигнах до морето и я оставих 3 дена без да я паля и след това колата запали много трудно като че ли на 2 3 цилиндъра като пушише страшно много бял пушек. След 3 км. се поправи пушенето. Реших да сменя охладителя на газовете на егера и нямаше подобрение. Другото което ми прави впечатление е че вече губи вода и докато не е в движение колата. Сипвсм вечерта до максимума и на другата вечер водата вече на минимума. Не се виждат никакви петна под колата както и при двигателя. Няколко пъти ми прави впечатление че има капки на тръбата за гърнето преди катализатора (има една малка дупчица и от там сълзи/капе. Моля за съвети на къде да се насоча.

П.П. Имам и още един въпрос който не е свързан с този проблем. Понеже като купувах колата на топката за скоростите пише че е с 6 скорости но в последствие се оказа че е с 5 /не проверих дали е с 6 :-( / може ли да се смени само скоростната кутия за да стане с 6 или трябва и полуоски и жила да се сменят.

Благодаря предварително.

popai145

Град: Sofia
Кара: Peugeot 404

Re: Проблем с изчезване на антифриз на Ланча федра 2.2

Мнениеот marea-ta » Нед Сеп 04, 2016 8:03 am

"'оставих 3 дена без да я паля и след това колата запали много трудно като че ли на 2 3 цилиндъра като пушеше страшно много бял пушек."- ми явно антифриз в цилиндрите.А колкото до загубата в покой прогнило по някоя тръбичка/при мен беше така с тръбата към печката, замених я с маркуч/
Аз знам ,че нищо не знам, но има хора и това не знаят.
Аватар

marea-ta

Град: ямбол
Кара: 807 2,2 hdi fap 2006
    Гараж

Мнениеот popai145 » Нед Сеп 04, 2016 9:33 am

За това направих тест за въглероден двуокис в антифриза като се оказа отрицателен. За това се насочих към охладителя на ЕГР клапана. Ако губя течността от някой маркуч би трябвало да се види понеже за една вечер половин кило изчезна. Ако е влезнала тази вода в цилиндрите предполагам че нямаше да мога да запаля и щеше да стане по голям проблем. Просто акъла не ми го побира. :-(

popai145

Мнениеот So » Нед Сеп 04, 2016 9:57 am

Тестерите за изгорели газове за бензин и за дизел са различни. Сигурен ли си, че ползваш правилния? Белия пушек и трудното запалване са доста ясен признак за антифриз в цилиндрите. Най-вероятно ще трябва да смениш гарнитурата на главата. Не пропускай и шлайфа задължително.
Жилата мисля, че са еднакви при двете кутии. Полуосите също.
Аватар

So

Град: Стара Загора / Бургас
Кара: : : : : :
607 restile executive 2.2 Hdi 4HX
406 D8 Estate 2.0i 16V RFV
306 XS N5 1.8i 16v LFY
306SL N3 1.9D D9B
106 S2 1.0 mi CDY
My status

Мнениеот popai145 » Нед Сеп 04, 2016 2:56 pm

Здравей, теста който съм взел би трябвало да е универсален. Течността е синя на цвят и пише че ще стане зелена за дизел и жълта ако е бензин. При мен си остава синя даже повторих теста за да съм сигурен. Само при положение че водата не влиза през гарнитурата или пукнатина на главата би трябвало да има такъв резултат. За това се насочих към този топлообменик за егр-а но уви. Другото което знам че ще се случва ако имам дупка в гарнитурата или пукнатина в главата е да се втвърдяват маркучите пенеже налягането в цилиндрите е примерно 18 а на водата в системата 2 атмосвери. При мен при напълно загряла кола имам доста малко налягане в системата. Отварям капачката на разширителни съд и почти не изсъсква.

popai145

Мнениеот So » Нед Сеп 04, 2016 6:54 pm

Тогава търси пропуск, който тече върху двигател или генерация и съответно антифриза се изпарява и не оставя следи по земята при работа на автомобила на място.
Аватар

So

306 XS N5 1.8i 16v LFY
306SL N3 1.9D D9B
106 S2 1.0 mi CDY
My status

Мнениеот popai145 » Вто Сеп 06, 2016 4:11 pm

Така сагата продължава, вчера тръгнах от морето /китен / към София. Реших да карам много бавно за да нямам проблеми но на 30км след Бургас колата за жалост ми направи друг много страшен проблем. Както карах на cruise control с 90км. колата изведнъж започна да забавя. Реших да натисна педала на газта но нямаше ефект, превключих на 4та и колата лека полека почна да набира. Като натиснах съединителя да превключа на 5 оборотите се вдигнаха на максимум и страшен пушек от зад. Веднага ми се изясни какво става опитах се да загася колата от ключа и разбира се не се получи и от там 4рта и на спирачката /това става за части от секундата/. От Бургас до София на пътна помощ понеже бях с жената и децата и нямаше как да я карам към някой по близък град. Днеска свалих турбото и то е леж а утре ще свалям главата за другия проблем с антифриза/ тъкмо ще разгледам и за счупени части от турбото дали са стигнали до цилиндрите/. Сега въпроса е дали да взимам рециклирано турбо или втора употреба. Ако взема рециклирано как да съм сигурен че не е китайско? Вие какво бихте ме посъветвали. Друг проблем който се случи след тази случка е че спряха да ми работят ел. стъклата и чистачките. Странното е че като заключвам от дистанционното прозорците се вдигат но не и от копчетата. Какво може да се е прецакало?
Направо се хвърлих в страшни приключения с тази кола за това моля за малко помощ като съвети за тези проблеми. Този проблем със стъклата и чистачките направо е капката която ме изкарва извън нерви защото си работеха идеално преди това а не виждам как може да има връзка /но със сигурност има./.

popai145

Мнениеот So » Вто Сеп 06, 2016 5:05 pm

Неприятна работа. :( Всъщност какво му е на турбото?
За чистачките и елстъклата пробвай да откачиш акумулатора за час.
Аватар

So

306 XS N5 1.8i 16v LFY
306SL N3 1.9D D9B
106 S2 1.0 mi CDY
My status

Мнениеот popai145 » Вто Сеп 06, 2016 5:37 pm

So написа:Неприятна работа. :( Всъщност какво му е на турбото?
За чистачките и елстъклата пробвай да откачиш акумулатора за час.

Турбото има счупени лопатки, стъргало е и към горещия въздух да не говорим за хлабини изобщо :-). Утре ще направя снимки. Това с акумулатора го пробвах и няма ефект. Абсурдната работа е че с дистанционното работят и как така са свързани и с чистачките също и страничните огледалата спряха да работят? На един модул ли са? Механичната част по тези проблеми ще ги оправя но това с чистачките и прозорците направо ме вкара в такава дупка :-( . Прегледах схемите както и по чужди форуми и не намерих нещо подобно да се е случвало на някой.

popai145

Мнениеот popai145 » Съб Сеп 24, 2016 10:52 pm

Да продължа темата малко. За тези две седмици какво се случи. Оказа се спукана главата и от там е губила антифриз. До момента сигурно няма да ми повярвате какво съм направил по колата ;) . Рециклирах турбото с 2г. гаранция, рециклирах дюлзите и 4тирите, смених главата като новата която взех я шлайфахме и клапаните и гумичките сменихме, взех си чисто нов комплект демпфер и съединител, смених сегментите и едното бутало с биялетка, нови хидравлични повдигачи, нови ремъци ролки и водна помпа, нови дискове и накладки и още някой дребни работи. До момента колата ми се върза като S класа но се надявам да ме кара доста време и да си струва инвестицията която направих. Ако някой има въпроси по разглабянето може да ме пита, станах факир :-)

popai145

Мнениеот So » Съб Сеп 24, 2016 11:04 pm

Браво! Този автомобил е случил на собственик! :z-smilie05: :beer:
Аватар

So

306 XS N5 1.8i 16v LFY
306SL N3 1.9D D9B
106 S2 1.0 mi CDY
My status

Мнениеот popai145 » Нед Сеп 25, 2016 8:19 pm

So написа:Браво! Този автомобил е случил на собственик! :z-smilie05: :beer:

Надявам се и колата да мисли така ;) . Понеже набих мнооого пари в нея трябва да ми върши дълго време работа. Като някой ден тръгна да я продавам няма да ми повярват купувачите какво съм направил. За момента ме спира да я подкарам колата някакво О пръстен че на долната помпа на съединителя. Явно при разглабянето някъде е паднало и сега тече спирачна течност от там. Незнам размера му и ще съм благодарен някой ако може да ми каже от къде да си го намеря. Сложих едно което си мислех че ще стане но продължава да тече :-(

popai145

Мнениеот So » Пон Сеп 26, 2016 8:09 am

Трудно ще намериш с какво да го заместиш. По-добре си вземи правилното от СФА. 5,50 му е цената.
Аватар

So

306 XS N5 1.8i 16v LFY
306SL N3 1.9D D9B
106 S2 1.0 mi CDY
My status

Мнениеот jumbo797 » Сря Окт 05, 2016 8:47 am

Здравейте Колеги,и на мен се случи почти същото само където не съм правил турбото,явно на този двигателе доста срещан проблем,надявам се както аз и колегата че след тези ремонти(доста скъпи)тези прекрасни автомобили да ни служат доста време вярно!

jumbo797

Град: София
Кара: Peugeot 807 2.2 HDI 2005г.

Мнениеот montrey » Чет Окт 06, 2016 3:49 pm

popai145 написа:Да продължа темата малко. За тези две седмици какво се случи. Оказа се спукана главата и от там е губила антифриз. До момента сигурно няма да ми повярвате какво съм направил по колата ;) . Рециклирах турбото с 2г. гаранция, рециклирах дюлзите и 4тирите, смених главата като новата която взех я шлайфахме и клапаните и гумичките сменихме, взех си чисто нов комплект демпфер и съединител, смених сегментите и едното бутало с биялетка, нови хидравлични повдигачи, нови ремъци ролки и водна помпа, нови дискове и накладки и още някой дребни работи. До момента колата ми се върза като S класа но се надявам да ме кара доста време и да си струва инвестицията която направих. Ако някой има въпроси по разглабянето може да ме пита, станах факир :-)

Като пари всичко колко ти излезе?

montrey

Град: Варна
Кара: Пежо 807 2.2- 128
Телефон/и: 0886277676

Мнениеот popai145 » Пон Окт 10, 2016 2:09 pm

Колега, над 5000лв ми е до момента само ремонта. Колата я взех за 4500 :-)

popai145

Мнениеот nickst » Съб Мар 17, 2018 4:47 pm

Здравейте! Искам да споделя опит, защото не намерих информация за моя случай. И аз имах
същия проблем със загуба на антифриз. Също пробвах с тестер за наличие на газове -
нищо. От начало доливах половин литър на седмица, като след месец достигнах до литър на
ден. И една сутрин двигателя не можа да завърти, блокира. След консултация със сервиз
решихме, че все пак главата е спукана, в цилиндрите е влязъл антифриз и е станал
хидравличен удар. Започнахме да търсим и двигател за смяна. Все пак един ден качих колата на
платформа и я вкарах в сервиза, за по-обстоен преглед. При разкачане на тръбите за
въздуха към всмукателния колектор, от там започна да тече вода, много ... Изчаках малко
и при разкачен въздуховод завъртях стартера. Двигателя се позачуди в първия
момент,направи няколко оборота със зор и после взе, че запали. 5-10 сек. несигурно, но
после заработи равномерно и нормално.
Оказа се, че се е пробил радиатора, през който минава постъпващия въздух (не разбрах точно каква
функция изпълнява). Разкачих двата маркуча, през които минаваше антифриза и ги свързах
директно един с друг.Разсъединих въздуховода в най-ниската точка и източих останалата
вода в този радиатор. След сглобяване на всичко, двигателя си работи нормално.
Само регистрираните потребители имат право да разглеждат линкове и снимки.

nickst

Град: Стара Загора
Кара: Lancia Phedra 2,2HDI NAVI
28.10.2004г.
Телефон/и: 0898744865

Мнениеот So » Съб Мар 17, 2018 8:08 pm

:z-smilie05:
Това е топлообменник "вода-въздух". Чрез него при нужда от регенерация на ФАП-а се повишава температурата на постъпващия в смукателния колектор въздух.
Аватар

So

306 XS N5 1.8i 16v LFY
306SL N3 1.9D D9B
106 S2 1.0 mi CDY
My status

Мнениеот mashki » Сря Дек 19, 2018 2:53 pm

Едно голямо БЛАГОДАРЯ на nickst за споделения опит и снимката която е публикувал.
Имах същия проблем и от 3 години ходя по мъките и по майстори, но само вдигат рамене
и казват -главата ти е заминала-. В СФА я карах 3 пъти на диагностика и отговорът беше
най-вероятно гарнитура на главата ама не сме съвсем сигурни абе карай докато се счупи
и ще се разбере от къде е. След като изолирах радиаторчето да не минава антифриз през него
спря да губи течност и да пуши през ауспуха.

mashki

Град: Русе
Кара: Lancia Phedra

Назад към 807