Препоръка за сервиз на СФА

Назад към 407

Препоръка за сервиз на СФА

Мнениеот Mitkov » Нед Ное 10, 2019 9:14 pm

Здравейте ! От скоро съм регистриран в този форум, а карам Пежо от 4 години. За един месец четене разбрах толкова много за моята кола, щях да съм спестил доста нерви и средства. Но по-добре късно отколкото никога :z-smilie05: Бях пред дилемата нова кола (2-3 годишна) или стягане на старата. Новото си е ново, но сметките не излизат. Лизинг, каско, сервиз. Винаги съм подържал колите си, но все пак колата преди 4 години я взех на 106 000, и за тези 4 навъртях още 100 000 (Peugeot 407sw 2.0 HDI). Постоянно излиза нещо за смяна което е нормално. Много хора се подиграват на френските автомобили, но явно не са карали такива никога. Единственото нещо което е слабо и голям проблем и се знае, съединител и маховик. Смених го след като я взех и сега вече пак е за смяна. Като знам как карам и на предните ми коли е бил и на 250 000км заводския, но всяко нещо си има + и -, както и самите ние хората :pssst: Та относно темата, предстоят ми доста ремонти по колата:
смяна съединител с маховик и другите дреболии, смяна пистов ремък, подгревни свещи, амортисьори , ремонт на ел.щора на панорамата и други дребни гарнитурки и тампони. През тези 4 години колата си я подържах и бях доволен в един от т.нар. гаражни сервизи. Но как да кажа, това не го разбирам. Хем ще дам пари, хем механика не иска да смени това което аз искам. Имам теч от семеринг на дясно колело - карай така, това е дизел, нормално е да покапва масло. Имах подгревна свещ за смяна - това не е проблем, карай така. Аз на моето Пежо пала само с 2 работещи. Трудно се сменят, може да се счупят. Сега сигурно и втора е заминала, защото пали по-трудно при по-хладно време /3-8 градуса/ . Видях сервизната програмата на СФА за автомобили 8+ и има доста намаления на части и труд. Този моя механик уж си мислех, че много разбира и не взима много, но уви....
Доста негативни неща съм чел и слушал за представителните сервизи ,но реших да пробвам този път. Защото едно, че съм си плащал и никога не съм ходил с мой части, за да си прибере отстъпката механика и накрая пак колата не е ремонтирана като хората. Ще имам нужда от съвет и препоръка за сервиз на СФА. От София съм, но не е проблем и до друг град да пътувам ( Лъвчето не се плаши от каране ) . Чел съм доста от коментарите на So и щях да му пиша ЛС, но видях, че от доста време не е бил активен тук. Очаквам вашите препоръки, аз за съжаление не познавам никой механик или приемчик в нито един от трите СФА в София. Този месец очаквам да се роди моят син :dancing: През тези 4 години това комби толко ме е возило, багаж, мебели, но понякога съм се чудил защо ми е такава голяма кола. Е сега няма да имам проблеми с колички и багажи . Дано поста не ми е бил прекалено голям . Поздрави на всички :beer:

Mitkov

Град: Виена, Австрия
Кара: Peugeot 407 SW 2.0 HDI 136ps

Re: Препоръка за сервиз на СФА

Мнениеот didonival » Пон Ное 11, 2019 10:10 pm

Ще пробвам да те свържа със So но ще ти се наложи да попътуваш до Стара Загора.
Виж си личното съобщение
Кат не знайш да се радваш на шарено фустанче,ше се радваш на гърбав хЕй!
Аватар

didonival
Поп - мискинин

Град: Ловеч-Основен.Командировка в цяла България.
Кара: 807 2,2HDI 4HW 2006г
Телефон/и: 0878668141

Назад към 407