Поредната тема за централно заключване.

Назад към 406

Поредната тема за централно заключване.

Мнениеот Gravedigger » Сря Яну 12, 2022 7:26 pm

Здравейте. Съвсем нов съм тук и изчетох всичко, което е написано, описано и обяснено, но пак не намерих решение за проблема. Темите са много стари и линковете или снимковия материал липсват, затова си позволявам да питам отново. Преди седмица си купих Пежо 406, 2.0 , HDI 90 HP и се сблъсках с неголям, но дразнещ проблем. От стария собственик получих Пежо 406 1 бр. и ключ за вратите и за паленето 1бр. На този ключ има чип и само с него се пали, но няма бутони за дистанционно отключване и заключване на колата. От прочетеното дотук разбрах, че някой модели фабрично нямат дистанционно и си поръчах допълнителен модул, който да монтирам на автомобила за по удобно, понеже нямам гараж и в студа е малко трудно да вляза в колата,когато ключалката е замръзнала, а е и по-удобно с дистанционното. По принцип не съм с две леви ръце и мисля че ще се справя с тази задача, но все пак реших да се доверя на майстор и днес я закарах при такъв да монтира модула. След няколко часа ми звънна и ми каза, че не е успял, понеже схемата на моят модел не му била позната и решил да не човърка повече. Това иди-дойди, ама като се прибрах преди малко и реших да заключа колата, установих че ключалката на шофьорската врата се върти на чекрък и нито закл. , нито отключва. Склонен съм да вярвам че това е съвпадение, понеже той по вратата не е пипал,но за мен е още едно гайле. Иначе от двете (вече само от дясната) брави се заключват и отключват и 4-те врати и багажника. Т.е. централно имам, но не е дистанционно. Поръчах си този модул Само регистрираните потребители имат право да разглеждат линкове и снимки. ... 8m3cc.html . Извинявам се за линка, не е реклама. Ако е в разрез с правилата на форума, моля да бъде изтрит а ако трябва ще кача снимки на устройството. Искам просто дистанционно, без аларми и др. Само отключване и заключване и евентуално някаква светлинна индикация от мигачите. VIN-a на колата е VF38BRHYE80813641 . Предварително Благодаря.

Gravedigger

Град: с. Михалци, гр. Павликени
Кара: Пежо 406,1998г, 2.0 HDI/90 кс

Назад към 406