Спиране циркулацията през радиатора на парното за през лято

Назад към 406

Спиране циркулацията през радиатора на парното за през лято

Мнениеот stk » Вто Мар 19, 2019 10:36 am

Бих искал да направя тази техническа намеса, с цел оптимизиране. На повечето нови модели врялата течност циркулира и в най-големите жеги в купето, когато не само че не се ползва парно, а се ползва основно климатик.
Каквито и доводи да има, не ми се струват разумни този врял бълвоч да ми нагрява допълнително цялото пространство под таблото, включително топлобменника на климатика, та и самия топлообменник на парното да се опича и да му протичат уплътненията.
Затова съм решил за летния сезон, да си монтирам една допотопна механична врътка от парното на опел например и на ръка да спирам тази безумна циркулация на врял бълвоч.
Най-много ме дразни факта, когато съм карал колата, спрял съм за 10 - 20 минути на слънце, мятам се паля и от вентилатора ми духват 80 градуса, а на вън е да речем 28. Не искам парно, не искам климатик, искам външен въздух, но спирайки за 20 минути радиатора на парното е нагрял всичко около себе си яко и за да оправя температурата, ща не ща, пускам винаги климатика, за да компенсира това технически неиздържано, лично за мен, решение.
Затова, след 16 години експлоатация, съм решил да направя първо подобрение, да видя как ще бъде.
Аватар

stk

Град: София
Кара: Peugeot 406, Husky, sedan, 1800 cc, 85 kW (116 hp), 2003 г.

Re: Спиране циркулацията през радиатора на парното за през л

Мнениеот kok0 » Съб Апр 13, 2019 7:58 pm

Интересна идея. Ако решиш да правиш нещо, може да споделиш тук. Ще следя темата с интерес :beer: :beer:
Аватар

kok0

Град: Стара Загора
Кара: 406 2,0HDI

Назад към 406