Гасне веднага след палене

Назад към 406

Гасне веднага след палене

Мнениеот adivili9391 » Сря Дек 18, 2019 2:01 pm

Здравейте, прегледах форума, но не намерих проблем подобен на моя.
Колата е пежо 406 комби, 2.0 хди, 2001година.

Имам следния проблем при завъртане на ключа не светва нищо освен индикатора за акумулатора, при завъртане на ключа пали и като се пусне веднага гасне.
Прегледах клемореда разглобих пластмасовото чудо което стои в патрона и в което се събират всички кабели (вижда се на снимката оградено с червено), но не видях проблем. Почистих го сглобих го и проблема си стои.
Има ли някъде реле което моеже да е изгоряло и то да прекъсва някоя връзка? Защото докато държа ключа завъртян стартера върти и колата стои запалена, пусна ли го веднага гасне...
Благодаря за отговорите! Само регистрираните потребители имат право да разглеждат линкове и снимки.

adivili9391

Град: Ruse
Кара: Peugeot 406, 2001 година, 2.0 хди

Re: Гасне веднага след палене

Мнениеот adivili9391 » Нед Дек 22, 2019 12:35 pm

Проблема се оказа във въпросния клеморед. Отрязах пластмасовата джиджавка и в момента паля с кабелите (поне докато намеря друг клеморед). Не знам до колко може да се прецака нещо в момента. Ако на някой ще му свърши работа червения и оранжевия кабел се свързват за контакт допирате синия до тях за запалване. За по-удобно си сложих копчета :D. Отделно свързвам двата жълти кабела за огледалата и стъклата. Черния не знам за какво е предполагам, че може да е за подгревните свещи ще го пробвам по-късно и ще напиша. Държа да отбележа, че не съм ел. техник или майстор затова не ви съветвам да експериментирате освен ако не сте на "зор" и нямате друг вариант.

P.S.
Червеният тънак кабел в долната част на снимката е пускан от някой от предните собственици и е за парното.

adivili9391

Град: Ruse
Кара: Peugeot 406, 2001 година, 2.0 хди

Назад към 406