Постоянни проблеми по двигателя.

Назад към 3008

Постоянни проблеми по двигателя.

Мнениеот ieshkun » Пет Фев 01, 2019 10:41 am

Здравейте,

Надявам се някой да успее да ми даде съвет, защото през последните 3 месеца откакто купих колата имам постоянни проблеми с нея.
Закупих нов внос от Швейцария Пежо 3008, 1.6 Бензин, 156 к.с автомат.
Платих си да направят цялостна проверка на колата преди да я купя и нищо не се откри. Колата е на 130 000 км. 2 дни по-късно започнаха проблемите. Първото нещо беше съобщение на дисплея Engine fault repair needed. Веднага отидох в неофициален сервиз и ми беше казано, че това не голям проблем да си карам така. Разбира се смених масло, филтри и масло на скоростна кутия.
В последстие при ниски температури колата започна да гуми мощност докато не загрее, но и дори понякога след това.
Отидох в Пежо. Понеже имаше шум в двигателя казаха, че трябва да се смени ангренажна верига, бензинова помпа и турбо(3000 лв проформа фактура...) Това не го направих при тях и на дълъг път колата буквално умря и влезе в авариент режим. Закарах я в първият сервиз, в който бях ходил и смениха ангренажна верига и рециклираха турбото.Също така разглобиха двигателя и рециклираха(не мога да кажа с точност понеже не разбирам, но май главата на гарнитурата) Понеже при ниски температури палеше, но гаснеше веднага, ако не се форсира смениха и свещи. Проблимите продължиха и ми казаха, че е от сондата. Смених и нея. Никаква промяна. Светна нова лапмпа(оранжева долу в ляво) и колата постоянно ту губи мощност, ту е ок. Колкото и да чистят грешките, те се появяват малко по-късно. Сега последното е освен гореспоменатите грешки губя антифриз + разхода на гориво ми е 13/100, което е пълен ъпсурд.

Моля ако някой е имал подобни проблеми да даде съвет или проверен майстор, който разбира от конкретните проблеми на Пежо.
Предварително ви благодаря и се извинявам за дългото съобщение.

ieshkun

Град: София
Кара: Пежо 3008, 1.6 Бензин, 156 к.с. автомат

Re: Постоянни проблеми по двигателя.

Мнениеот paulinastoianova » Нед Фев 17, 2019 10:00 am

При мен за същото губене на мощност смениха бензиновата помпа за високо налягане в пежо 940лв с труда и колата се оправи, но при мен няма шум в двг и не губи антифриз. Точната грешка беше неработещи 2и4 цилиндър. Когато закачиха колата на диагностика работеща помпата работеше ту нормално но от време на време губеше налягане и тогава колата започваше да прекъсва.

paulinastoianova

Град: pavlikeni
Кара: peugeot 3008 1,6ТНР benzin
Телефон/и: 0888705859

Мнениеот ieshkun » Сря Фев 20, 2019 3:40 pm

Благодаря. Абсолютно същата грешка е и при мен. Поръчал съм бензинова помпа, която трябва да пристигне от Франция, защото в БГ няма налична и се надявам, че ще се оправи. Междувременно за шума на двигателя се оправи с 570 лв ремонт....Какъв е разхода на гориво, който ди дава?

ieshkun

Град: София
Кара: Пежо 3008, 1.6 Бензин, 156 к.с. автомат

Мнениеот paulinastoianova » Съб Фев 23, 2019 10:56 am

6 газ 2,5 бензин зимата на 100км но това е малко относително. Иначе лятото само на бензин с климатик 120км в час 8,2 на 100км

paulinastoianova

Град: pavlikeni
Кара: peugeot 3008 1,6ТНР benzin
Телефон/и: 0888705859

Назад към 3008