Пежо 308 гори масло със син пушек

Назад към 308

Пежо 308 гори масло със син пушек

Мнениеот e.markov » Сря Окт 02, 2019 11:22 pm

Здравейте колеги! Преди малко повече от половин година станах собственик на Пежо 308 1.6 vti 120 к.с, която е на 220к километра. и от тогава съм си редовен абонат на сервизите.
Този път реших преди да я закарам за пореден път в пит-стопа да се допитам и до вас. Проблема се изразява в изключителено голям разход на масло, който не мога да изчисля точно но е около 1.5-2 литра за 1000км. Маслото беше сменено в оторизирания сервиз заедно с филтъра поради авария с контейнера за масления филтър, който беше пробит от скъсана скоба на термоекрана и естествено това предизвика умопомрачителен теч. Заедно с тази манилупация реших да сменя и свещите. В момента при спиране на светофар на загрял двигател при потегляне или форсиране зад мен се вдига истинска димна завеса от синкав пушек, за която би ми завидял всеки експерт на пиротехнически ефекти. Вижда се да излиза и дим от отвора за наливане на масло при махната капачка. Споменатите 1200км по-горе ги изминах извънградско и за това успях да забележа пушека от ауспуха чак когато се върнах в градски условия и започнах да си вися по задръстванията. Сменяни са още гарнитури на глава и клапани и верига със всичките я съпътстващи елементи. Държа да отбележа че разход на масло си имаше и преди това, който беше от порядъка на литър на 2000км. с разликата че не се виждаше никакъв пушек от ауспуха. Имате ли някакви предположения, какъв може да е проблема преди да я закарам и да ми поискат 100лв за компресия и 400 да отворят двигателя.
Благодаря!

e.markov

Град: София
Кара: 308, 1.6 бензин, 120к. 2008г

Назад към 308