307 1.6 HDI 110 2008 вратите не се отключват

Назад към 307

307 1.6 HDI 110 2008 вратите не се отключват

Мнениеот fencho » Чет Сеп 26, 2019 7:24 am

Здравейте вчера сутринта отключвайки с дистанционното на ключа моето Peugeot 307 SW 2008, 1.6 hdi 110 hp; VF33H9HZC849*****; 10JB893048***, открих че двете задни врати не се отключват и не могат да се отворят дори отвътре с лостчето. Шофьорската врата, на пътника и багажника се отключиха. Колата има заводска аларма и всичко си свети както обикновенно. Никога до сега не съм имал проблеми със заключване/отключване на врати. Качих се на колата и като стигнах до работата ми, тъй като по пътя отключвах и заключвах вратите от бутона на таблото, се оказа че и щофьорската врата се е заключила и също не се отваря дори от вътре с лостчето. Наложи се да излезна през врата на пътника( валеше и ме достраша да отворя прозореца). След това играеки си на отключване и заключване с ключа спряха да се отключват всички врати без багажника( но той от вътре не се отваря :) ) и отключвах ръчно с ключа през ключалката. Прави впечатление че при заключване се чува силно ясно щаракване на всички врати, но при отключване е някак слабо и анемично това щракване. Съобщение за грешки няма, нито на таблото нито на диагностика. След откачане на акумулатора изчакване, палене без да се отваря врата ( при свален прозрец) се отключи и вратата на пътника, но задните упорито си седят заключени. Смених батерията на ключа и пак си е същото. Ключа е оригинален.
Иначе колата пали и работи както трябва. Заключва без проблем, но отключването е чисто тото.

Четох че може би това е някакво супер заключване, което се управлява през BSI модула. BSI модула къде се намира при моя модел?- Под капака до компютъра ли е? Може ли да се ремонтира/почисти?
Други режат кабели на буксите. Аз за моя модел ако тртябва да ги отрежа, кои са тези кабели (защото по цвят не съвпадат с описаните) и изобщо ако проблема е в това супер заключване как да го махна и деактивирам?
И изобщо, как да си отключа вратите без да ги разбивам и повече да не ми се Супер заключват)

Изобщо ако някой знае как да се справя с проблема нека сподели, че не знам какво да правя.

fencho

Град: Кърджали
Кара: Peugeot 307SW D-SIGN, 1.6HDI 110hp, 04.2008г,
VF33H9HZC84970***
тип: 3*9HZ, вариант 3H9HZ, версия 3H9HZC,
10JB8930483**
Махнат FAP, изолиран EGR; Remap;

Назад към 307