307cc проблем в топло време

Назад към 307

307cc проблем в топло време

Мнениеот SimeonG » Сря Юли 10, 2019 4:31 pm

Здравейте лъвове, имам проблем с пежото и ако някой може да ме светне какво да търся ще съм благодарен.

Проблема вече се случва 4-5 пъти в една и съща ситуация. По-продължително каране, извънградско, в топло време. Всички инструменти са ок (не се показва прегряване) и когато стигна до граничен пункт, или задръстване в града (stop-go trafic) и двигателя губи мощност и гасне (оборотите падат докато си седим, не приема подаване на гас, директно гасне). Ако го спра да си почине, се оправя проблема. Обикновенно се получава в топло време, ако съм качвал хълм по-дълго време и след това ми се наложи да съм в трафик.
По-рано тази година след връщане от Гърция до там се стигна, че спря да вдига над 3000 оборота, успяхме едвам евдвам да се приберем и се оказа, че парче от катализатора се е отчупило и затапило аспуха. Махнахме катализатора, отпушихме аспуха, закърпихме ситуацията, обаче миналата седмица ходих до Руминия и пак ми го направи този номер.
Незнам дали е свързано обаче и климатика не бачка нормално (пуска се, духа студено, 3-4 минути, спира, и когато си пожелае пак тръгва така за 3-4 мин).

SimeonG

Град: Варна
Кара: 307cc, 2.0l, petrol, 2004

Назад към 307