Проблем с температура и лампа налягане масло

Назад към 307

Проблем с температура и лампа налягане масло

Мнениеот angelarii » Сря Юли 03, 2019 10:09 pm

Като за първи пост в този форум, поздравявам всички участници тук.
Пожелавам дълги безаварийни километри на вашите коли!

Сега за моят проблем.
Миналата година, октомври, купих първото си пежо и първи дизел.
307 HDI 2.0, 136 к.с. - хетчбек. 2004 г.
Изненадващо добра кола, за размера си.

Първото по-дълго пътуване се появи проблем. При качване на прохода на републиката колата загря малко над 100 градуса, а на самият връх премига стоп и пресветна друга лампа. Тогава не видях коя е, спрях бързо. Сега вече знам , че е лампата за налягане на маслото.
После цяла зима никакви ядове. Покарах я доста - такава ми е работата. Кракът ми е тежичък, а и колата ме предизвиква.
Хубавото свърши със затопляне на времето.
Колкото повече се затопля, толкова по явен е проблема.
Загряване се проявява на дълги баири и яко натискане на газта. Мисля, че като се развърти здраво турбината бързичко стигам 95-98 градуса.
В градски условия и на място нямам грижи за сега.
Сменил съм антифриз, датчик, реле на перката, термостат. Почистен DPF. Диагностики в Пежо Плевен и Пежо Търново и в още два сервиза. Всички радиатори са свалени и почистени.
До тук стандартен проблем. Може да са още куп неща. От водна помпа, запушена система, кофти радиатори и по-тежки ситуации.
Странното е, че при качване на сериозен наклон с мръзна газ, при излизане на равното получавам три бипкания /звукови сигнали/ и на дисплея изписва стоп и светка лампата за налягане на маслото. Това се случва само в описаната ситуация.
Отбелязвам, че от декември турбината прогресивно върви към подмяна. Вече си мисля, че може там да е проблема.
Иначе колата си върви, разход 6-6,5. Двигателят работи добре. Няма омаслявания никъде. Не гори грам масло. Не губи антифриз.

Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем ще съм благодарен за мнение.
Също, ако някой знае точните температури на степените на перката или къде да търся информацията.
Поздрави на всички!

angelarii

Град: Плевен
Кара: 307, 2.0 hdi 136 к.с. 2004 г.

Назад към 307