Модул за централно заключване - подмяна

Назад към 306

Re: Модул за централно заключване - подмяна

Мнениеот civilen » Пон Юни 30, 2014 10:44 pm

Браво злобчо. Знаех си, че ти ще ме изпревариш. Колега, ако решиш все пак да вържеш мигачите да предвидиш да сложиш по един диод на мигачите, та да не връща ;)
Рок и Бръм...
Аватар

civilen

Град: София
Кара: 306 HDI 2.0 / 90 hp
My status
    Гараж

Мнениеот alfredov » Сря Юли 02, 2014 2:24 pm

Просто не е необходимо, то толкова силно щтракат машинките, та остава и да засветне като елха.

alfredov

Град: Oslo
Кара: Peugeot 307SW-12.2007 / 1.6 HDI 110 hp/ VF33H9HZC85060411

Мнениеот zlobich » Сря Юли 02, 2014 3:30 pm

Ахахаха тала си е. Като гилотина са.

Калифорния е прекрасно място за живеене ... ако си портокал.
Аватар

zlobich

Град: София
Кара: Alfa Romeo 1.9 JTD 105hp
My status
    Гараж

Мнениеот Хрито Сираков » Пет Фев 27, 2015 8:47 pm

здравейте на всички, някой може ли да даде съвет как да свържа същото централно към обикновени машинки
Само регистрираните потребители имат право да разглеждат линкове и снимки. -от тези машинки
имам само модула и 2-те машинки, а дали изобщо може да стане без някакви други неща

Благодаря предварително и се извинявам, че ползвам чужда тема

Хрито Сираков

Град: Sopot
Кара: kola

Мнениеот didonival » Нед Мар 01, 2015 8:17 pm

Колега,за каква кола става въпрос?
Кат не знайш да се радваш на шарено фустанче,ше се радваш на гърбав хЕй!
Аватар

didonival
Поп - мискинин

Град: Ловеч-Основен.Командировка в цяла България.
Кара: 807 2,2HDI 4HW 2006г
Телефон/и: 0878668141

Мнениеот Хрито Сираков » Нед Мар 01, 2015 9:47 pm

Ставаше въпрос за една джипка, но го сложих с релета и всичко заспа

Хрито Сираков

Град: Sopot
Кара: kola

Мнениеот bascho » Съб Ное 19, 2016 6:47 pm

Виждам , че темата не е много нова но да не отварям нова тема. Казуса е следния:
Пежо 306 2000г 1.8 16v . Ключа отказа да работи. Поръчах от китай един модул за управление на централно заключване ( без проблемно монтирах такива на Форд Ка и Фиат Пунто ) . Обаче тук не мога да си обясня как трябва да го свържа. С централното ми има следните опции за свързване: Само регистрираните потребители имат право да разглеждат линкове и снимки. . Мислех да видя кабелите от машинката на шофьорската врата и да ги прихвана още в купето. Обаче имам проблем с връзването. На машинката отиват 5 кабела два жилти, един бял един червен и един зелен. Не можах да намеря камеря къде се намира модула на централното за да меря направо на неговота букса. Та дайте идеи как да го свържа.
А да и за модула за централното няма го под предна дясна седалка, не можах да го намеря и зад пепелника зад модула за аербега Само регистрираните потребители имат право да разглеждат линкове и снимки.

bascho

Град: Бургас
Кара: Пежо 307 1.4 бензин KFU , 90к.с.

Мнениеот bascho » Нед Ное 20, 2016 7:54 pm

Значи намерих въпросния модул. Наистина се оказа при пепелника. В централната конзола под пепелника. Голямо разглобяване падно но го намерих . Представлява това Само регистрираните потребители имат право да разглеждат линкове и снимки. . Голям проблем обаче докато открия как се командва централното. На жълтата букса след доста мерене намерих един кабел, който когато колата е отключена има маса а когато я заключа масата изчезва. Въпросния пин е петия от ляво на дясно. Обратния вариант излезе на другия ред обаче 4-тия пин от ляво на дясно. Разглобих жълтата букса, за да видя цветовете на кабелите и да привържа там централното и ИЗНЕНАДААААА . На въпросния 4-ти пин няма кабел Само регистрираните потребители имат право да разглеждат линкове и снимки. . Умувах умувах и накрая запоих единия бял кабел на въпросния пин. Другия бял кабел го свързах към буксата. Двата жълти заедно с черния ма маса и червения на 12В Само регистрираните потребители имат право да разглеждат линкове и снимки. ( дясната схема от горния ред ). Резултата е , че централното си работи заключва и отключва няма проблеми . Много укъснях и се стъмни та не остана време да търся кабелите за мигачите. Въпроса ми е кажете къде най-лесно мога да прихвана мигачите да ги свържа и тях?

bascho

Мнениеот didonival » Нед Ное 20, 2016 9:50 pm

Точно над пепелника ти е копчето за аварийките.Там можеш да си свържеш мигачите на алармата. :old:
Кат не знайш да се радваш на шарено фустанче,ше се радваш на гърбав хЕй!
Аватар

didonival
Поп - мискинин

Град: Ловеч-Основен.Командировка в цяла България.
Кара: 807 2,2HDI 4HW 2006г
Телефон/и: 0878668141

Мнениеот So » Пон Ное 21, 2016 10:14 pm

Здравей. Линковете на изображенията са счупени. Ползвай формата за качване на изображения във форума.
Само регистрираните потребители имат право да разглеждат линкове и снимки.
Явно си в нещата. Ако ти е нужна конкретна схема - дай номер на рама.
Аватар

So

Град: Стара Загора / Бургас
Кара: : : : : :
607 restile executive 2.2 Hdi 4HX
406 D8 Estate 2.0i 16V RFV
306 XS N5 1.8i 16v LFY
306SL N3 1.9D D9B
106 S2 1.0 mi CDY
My status

Мнениеот bascho » Сря Ное 23, 2016 10:14 am

Благодаря, нещо застудя а колата е на приятел така , че ще поотложим мигачите във времето :) . Схемите намирам в аутодата но при Пежо нещата са малко по различни. Кабелите са им номерирани на схемата. Нормерата на кабелите стандартни ли са? В смисъл един номер винаги е един цвят или не?

bascho

Мнениеот So » Сря Ное 23, 2016 3:10 pm

При Пежо цветовете на кабелите не играят. От начална до крайна точка цвета може да се смени няколко пъти. Меродавни са номерата, отпечатани върху кабелите, ама за да ги видиш често си е нужна фантазия.
Аватар

So

Град: Стара Загора / Бургас
Кара: : : : : :
607 restile executive 2.2 Hdi 4HX
406 D8 Estate 2.0i 16V RFV
306 XS N5 1.8i 16v LFY
306SL N3 1.9D D9B
106 S2 1.0 mi CDY
My status

Мнениеот bascho » Чет Ное 24, 2016 8:34 pm

So написа:Здравей. Линковете на изображенията са счупени. Ползвай формата за качване на изображения във форума.
Само регистрираните потребители имат право да разглеждат линкове и снимки.
Явно си в нещата. Ако ти е нужна конкретна схема - дай номер на рама.

Благодаря колега ако може да ми прикачиш схемите на централното и за мигачите ще са ми от помощ. Рамата е VF37ALFYE32973918

bascho

Мнениеот emokar » Чет Авг 24, 2017 9:46 am

Колеги имам пежо 206 1,4 бензин 2002г. Купих го само с един ключ без копчета.В друга тема разбрах че, може да се свърже допълнителен модул, който да управлява централното заключване. Спрял съм се на модула от първия пост paulo ce024. Какви особености има при свързването? Благодаря.

emokar

Град: Варна
Кара: 206

Мнениеот Astele » Сря Фев 19, 2020 11:44 am

Здравейте... Жена ми има пежо 307 2.0HDi 107hp 2002г. Дилемата е следната BSI модула изгоря и трябваше да се замени. Взехме стар от друга кола и майстор ключаря започна да работи. Всичко беше наред докато не установихме, че новото bsi е от кола със десен волан. Майстора ме прати другаде кадето започнаха едни мъки и дерзания. Въпросния друг майстор намери 3то bsi от което копира информация и го сложи на моето. Направи колата да пали да отваря вратите и да работят прозорците. След много мъки всичко стана без едно единствено нещо. Копчетата на ключа за отваряне и затваряне не работят. Майстора ми каза, че това е така защото моя ключ е от старото ми BSI а това BSI искало неговия си ключ. Казах му остави го така нека спрем дотук, че и без това беше голямо мазало. Сега колата работи всичко работи заключва и отключва само със ключа през ключалката. Неискам повече да барат и искам да сложа просто един модул за централно защото жената ми мрънка. Въпроса ми е следния :някои може ли да ми предостави схема на bsi то и да мк каже кои са кабелите които ми трябват. Може и модел на модула за централно да ми дадете линк какъв да закупя които по възможност да има ключ за нарязване. Зада не върви само дистанционно а да е със ключа. Общо взето още незнам как да започна защото във този тип централно съм бос.... Слагал съм на по стари коли но те неса със тази електроника а със лостчета където е във пъти по лесно. Благодаря предварително за помощта. Ако има нещо неточно напишете ми ще обеснявам и давам информация...

Astele

Град: Пловдив
Кара: Пежо 307 2.0HDi 107hp 2002г.

Предишна

Назад към 306