Повишен разход на масло при 207 1.6 VTI

Назад към 207

Re: Повишен разход на масло при 207 1.6 VTI

Мнениеот So » Нед Май 27, 2018 6:50 pm

So написа:... При новите автомобили гаранционно се сменяше капака на клапаните и разхода се нормализираше. Причината е в интегрирания в капака клапан за картерната вентилация.
Аватар

So

Град: Стара Загора / Бургас
Кара: : : : : :
607 restile executive 2.2 Hdi 4HX
406 D8 Estate 2.0i 16V RFV
306 XS N5 1.8i 16v LFY
306SL N3 1.9D D9B
106 S2 1.0 mi CDY
My status

Мнениеот kristiyan.osev » Пон Яну 07, 2019 9:34 pm

А някой може ли да каже от къде може да се вземе и как да се различи новия капак, с който заменят и също ако не е било направено някога, дали ще мине като акция и сега?

kristiyan.osev

Град: Sandanski
Кара: 207 1.6 GTi RC

Мнениеот Jimy » Пон Апр 15, 2019 6:30 pm

Здравейте, колеги! Да повдигна маалко темичката.
Та така, на снимката се вижда количеството събрано моторно масло в гофрираният въздуховод преди и след интеркулера.
Само регистрираните потребители имат право да разглеждат линкове и снимки.
Разиграните ситуации са следните:
1. Освободена изцяло вентилация с директно "пускане" на вън ... за кратко и единствено за експеримента!
/вече възстановена/ - същото количество масло във въздуховода
2. Затапена както казах по-рано в темата - вентилация, т.е. шунтиран е интегрираният клапан, като единствено работи: директната връзка: глава - всмукател преди турбото! - същото количество масло във въздуховода
3. Изцяло възстановена вентилация, като всичките и траболяци са хванати и насочени към външен клапан и сепаратор от БМВ е36. - в момента е в процес на експеримент ... няма достатъчно км, за коректен извод
Само регистрираните потребители имат право да разглеждат линкове и снимки.
Факт при мен е, че СЪС и БЕЗ картерна вентилация това количество е налично. Коментирам вентилацията, защото в БМВ средите се говори, че при неизправен клапан, разхода на масло е внушителен ... както и при нашите двигатели.
Това е без значение с принудително или атмосферно пълнене!
Друг проблем разискван, вече за турбинираните двигатели и свързан с тая вентилация е, че при повишено налягане на картерните газове се случва не добро оттичане на маслото от корпуса на турбината и съответно преминаването и във въздуховода ... тук вече не знам?!!?! Мисля, че мазането на турбото е под налягане и съответно каквото и да е картерното не може да е повече от това, което създава маслената помпа? Така аз мисля, дали съм прав обаче ... ?! :X
Аватар

Jimy

Град: Пловдив
Кара: 207 1.6 турбо

Предишна

Назад към 207