Peugeot Fans Bulgaria • Виж темата - Колко време на бензин след газ

Колко време на бензин след газ

Назад към 207

Колко време на бензин след газ

Мнениеот ivo756 » Вто Авг 07, 2018 1:03 pm

Здравейте, колата е 207 SW - 2009г. Имаше проблем с тръгването на първа - искаше повечко газ, дори и така беше като "спънат кон", понякога гаснеше. Проблема се задълбочаваше след като ми светнеше енджин лампата. Грешката от лампата беше свързана с ламбда сондата и катализатор. Бях при майстор и той ми каза, че е запушен катализатора и трябва да се премахне или да се замени с нещо като заместител катализатор. Отидох и при друг майстор и той ми каза, че катализатора е наред и явно грешката е заради обеднена смес, която идва от газовата. Отидох при един познат в Пловдив да ми регулира газовата (BRC). Той я регулира, но не успяваше да съхрани настройките в последствие се разбра, че е заключен компютъра на газовата. Обадих се в официалния сервиз на BRC в Пловдив и те ми казаха, че могат да ми отключат компютъра и да регулират газовата за 150 лв. Отидох при тях, но те забелязаха, че е скъсана мембраната на изпарителя и че най-вероятно проблема е от там, защото пропуска много газ към двигателя и го задавя. Ремонтираха изпарителя и смениха 2 маркуча за 140 лв. Казаха ми да покарам на бензин докато колата се върви добре и след това да мина на газ. Вече карам 200 км. на бензин, при студен двигател пак леко не иска да поеме газта - това се случва за 1 - 2 минути след това няма проблем. Оборотомера пак не е стабилен т.е. леко си играе горе долу. Въпроса ми е колко още ще трябва да карам на бензин, за да е точно всичко? На мен ми се струва, че оборотомера няма да се оправи. Да не би да има друг проблем?

ivo756

Град: Кърджали
Кара: Поло 2002г.

Назад към 207