Моля за помощ колеги? Имам проблем с датчик на дросела?

Назад към 206

Моля за помощ колеги? Имам проблем с датчик на дросела?

Мнениеот Niksun19 » Чет Мар 14, 2019 4:04 pm

Здравейте колеги, имам нужда спешно от помощ и съвет относно проблем със датчик на дроселовата клапа.
Първо малко информация за колата, мотора е 1,1 бензин 60кс. (инжекцион) 1999г. мес. октомври е произведена колата.
В последните 18мес. я забелязвам, че 2 пъти ми прави проблем със оборотите и гасне в движение, ако не и подавам газ.
Ходил съм не веднъж на диагностика и всеки път ми казват едно и също, има проблем във датчика на дросела. Така аз копувам нов датчик, и след като го монтирам
проблема изчезва за известно време 1-2 седмици, и после пак се появява. Моля ви за съвет какво да направя вече, с този датчик при положение че го взимам нов, и той пак се прецаква?
Започвам да си мисля,че явно не достига ток към него, или пък му се подава по високо напрежение за да се държи така. Но не съм сигурен, а и човека които ми прави диагностиката вдига рамене и не може да ми каже какво да направя.
Вече ми е дошло до гуша да хвърлям само пари на вятъра без никакъв ефект. Наистина съм в задънена улица?!?
П.П. Някой ми беше споменал,че е възможно да създава проблем и от демпферна шайба, което пък съвсем ме прати "от дуспа в тъч", възможно ли е??? :icon_eek:
Жени има много по целия свят,приятелите са на изчезване!
Аватар

Niksun19

Град: Плевен
Кара: пежо-206, 1,1л.бензин, 3 врати, год. на производство 10.мес.1999г.
My status
Телефон/и: 0877651048

Назад към 206