Странни проблеми с заключването на 206

Назад към 206

Странни проблеми с заключването на 206

Мнениеот bobstar12352 » Нед Фев 11, 2018 2:57 pm

Здравейте.Имам следния проблем - след като смених батерията на ключа (ключа,с който паля колата и я отключвам/заключвам) не мога да отключа колата.Сеедно няма серво.Ключа има нещо като червена "лапмпичка" ,която като натисна бутона премигва.Гледах в интернет,че ако се спре и пусне акумулатора се оправяло,но и това няма ефект.Възможно ли е да е замръзнало сервото и затова да не мога да я отключа или съм прецакал ключа?Ако има такава тема-моля да ме извините и да бъде изтрита,просто не намерих тук такава тема в бързината .. Благодаря на помогналите !

bobstar12352

Град: Варна
Кара: 206 1.4

Re: Странни проблеми с заключването на 206

Мнениеот bobstar12352 » Нед Фев 11, 2018 7:25 pm

Объркал съм-не сервото,ами централното на автомобила.Не мога да си откл. колата ,а именно проблема е централното ,което спря да работи след смяна на батерията на ключа... :( :icon_eek:

bobstar12352

Мнениеот oziris » Нед Фев 11, 2018 8:37 pm

Здравей.

CENTRAL DOOR LOCK (1 BUTTON PLIP KEY)
1. Ensure all the doors are unlocked using the key.
2. Press and hold the plip key button until the LED stops flashing.
3. After releasing the button, the LED will light constantly.
4. Press the Plip Button once, and the LED will extinguish.
5. Open the door and hold the Plip key near the Ignition switch, and press the plip button one time.
6. Turn the ignition ON, and wait 10 seconds, then turn ignition OFF.
7. After 5 seconds the Plip should now operate.
206 HDI

oziris

Град: Varna
Кара: 206 HDI 90
2003 септември

Мнениеот bobstar12352 » Пон Фев 12, 2018 1:50 am

Момчета,благодаря Ви ! Малко преди да пишете и двамата ,беше решен проблема.Нямах интернет,за да пиша но ..
Ето го и моето решение : Имам още един ключ,които е без централно,за бравата на шофьорската врата.Отключих я ,отворих/затворих всички врати/капаци,които има по колата. Запалих я и натисках бутона ,който е за централното,оставих двигателя за около 5-10 сек. да работи ,загасих го и след като махнах ключа се оправи всичко. Явно има някаква шашма,при смяната на батерията губи като "памет" (те тези батерии 2016 попринцип се използват и в компютрите като "BIOS" батерии ,където се запаметяват "настроиките" на комп. ) ,та явно е трябвало "обмен на данни" за да запамети и стане.Благодаря Ви отново,че все пак помогнахте момчета ! :eusa:

bobstar12352

Назад към 206